Jahodová Zarya a její pěstování

Jahoda Zarya patří k časným odrůdám rostlin. Chcete-li jej identifikovat podle vzhledu, pak se vám do očí hodí především vysoké keře a malé bobule jasně červené barvy se sladkou a kyselou chutí.

Obecně platí, že pokud vezmeme v úvahu jahodové odrůdy, lze je podmíněně rozdělit na ty, které přinášejí ovoce jednou za sezónu, a remontantní, které poskytují neustálou, ale skromnou sklizeň od jara do podzimu.

Výše uvedená jahoda Zarya je stejným živým příkladem první odrůdy. Tato odrůda potřebuje poměrně hojnou zálivku. Jinak je péče o jahody úplně stejná jako u jiných druhů.

Ale takzvaná remontantní jahoda je mnohem populárnější, protože člověk dostane příležitost vychutnat si lahodné ovoce po celou letní sezónu. Je pravda, že z jednoho keře sbíráte o něco méně bobulí najednou. Remontantní jahodové odrůdy jsou navíc mnohem náročnější na péči - potřebují úrodnou půdu, správné zalévání a další podmínky.

Než začnete pěstovat jahody, rozhodněte se, která odrůda vám vyhovuje. Pokud jde o chutnost plodů, lze je vyhodnotit až po sklizni sklizně. Pokud ještě nejste zběhlí v jahodových odrůdách, nezapomeňte zasadit několik. Pak si pamatujte ty, které se vám nejvíce líbí.

Při výběru odrůdy jahod si proto prostudujte její požadavky na péči. Zvažte také, kolik chcete sklízet za sezónu.