Okrasný malý keř - stepní mandle

Zpravidla platí, že čím okrasnější užitečné rostliny na zahradě, tím menší potíže při péči o ně. Je důležité, aby zde nebyl prostor pro plevel. To je samozřejmě případ, kdy jsou takové rostliny bezproblémové, jako jsou mandle stepní nebo luštěniny. Je odolný vůči suchu, mrazuvzdorný, nenáročný na kvalitu půdy, dobře snáší kouř i stříhání a je schopen produkovat mnoho kořenových výhonků.

V dnešní době je nemožné si představit zahradu nebo zámek bez ozdobných keřů. Jednou z prvních, která začala na jaře kvést, je mandle stepní. Ten dobře roste ve středním pásmu Ruské federace až do Petrohradu, na jehož území dobře přináší ovoce a bohatě kvete. Tento druh rostliny se také nachází na Sibiři, konkrétně v její lesostepní části. Obecně lze říci, že stepní mandle lze v přírodě vidět na západní Sibiři, ve střední Asii, na Krymu, v evropské části lesostepní zóny Ruska a na Kavkaze.

Luskovina je keř vysoký 1,5 m. V procesu růstu se mění na keř s velkou sférickou korunou. Unikátní vlastností této rostliny je, že jasně růžové květy o průměru 2,5 cm současně kvetou listy a zároveň tvoří atraktivní dekoraci. Kvetení pokračuje v polovině května po relativně krátkou dobu: od sedmi do deseti dnů.

Když listy létají kolem, na podzim zůstávají na větvích plody peckovice, což jsou koule s načechraným povrchem.

Kategorie:Keře | Mandlový keř