Euphorbia je nejkrásnější - dlouho očekávaný vánoční host

Nejkrásnější Euphorbia (aka Poinsettia, aka vánoční hvězda, aka Euphorbia) je docela vhodná pro začínající květinářství a diverzifikuje záhony specialisty se zkušenostmi.

Rodnou zemí této rostliny jsou mexické tropy, což vysvětluje její lásku k teplu, vlhkosti a jasnému osvětlení. Poinsettia byla původně pěstována jako keř venku. Chovatelé, vyzbrojení znalostmi a chemikáliemi, však zmenšili velikost těchto keřů na 35-45 cm, což jim umožnilo pěstovat je doma.

Nejkrásnější euphorbia se zamilovala do svých originálních barev. Hlavní listy jsou sytě zelené a listeny (které se mylně považují za květiny) mají celou řadu jasných barev: červenou, bílou, růžovou, ale určitě jasnou.

Jak zajistit, aby nejkrásnější euphorbia kvetla znovu a znovu?

  1. Poté, co rostlina dožene, obvykle v únoru, se zálivka sníží. Po pádu listů se stonky odříznou a ponechají 10 cm od půdy. Hrnec je skrytý na tmavém a chladném místě, téměř bez zalévání po celou dobu spánku.
  2. V dubnu až květnu je vystavena slunnému místu, zalévání je obnoveno, přesazeno do většího květináče a čeká na výhonky.
  3. Osvětlení se dostalo do popředí od konce září. Podvečer je květina pokryta tmavou čepicí (například černou taškou) po dobu až 14 hodin. Toto období trvá 8 týdnů a pak je péče normální.

Do vánočních svátků, při všech požadavcích na péči, bude nejkrásnější euphorbia znovu kvést. Hlavní věc je dát mu plně zasloužený odpočinek, aby byla zajištěna doba odpočinku.