Vynucení krokusů do 8. března - tipy, tajemství a pravidla

Květinový trh ke dni žen 8. března je plný kytic, ale takový dárek netrvá dlouho. Lepší je potěšit svou milovanou ženu časným kvetením krokusy v květináči... Za oknem je sníh a na okně kvetly jemné pupeny. Co může být romantičtější! Nebudete muset přemýšlet o daru pro 8. března, pokud se naučíte destilovat půvabné krokusy brzy kvetoucí. Tento proces vyžaduje určité znalosti, trpělivost, ale radost ženy z daru zaplatí za její píli.

Pěstovat květinu k určitému datu je vždy obtížné. Chcete-li to provést, musíte přesně vypočítat datum přistání. A bez speciální přípravy cibulí je těžké představit půvabné kvetoucí pupeny v krásném květináči. Chtěl bych, aby kvetení krokusů nebo šafránu vydrželo déle. Proto se řídí pravidly pro péči o okrasnou rostlinu, umístí ji do vhodných podmínek.

Obsah:

Nejlepší odrůdy krokusů pro vynucení

Nejlepší odrůdy krokusů pro vynucení

Krokusy jsou vybírány jako dárek ženě, protože jsou ztělesněním čistoty a panenství. Rostoucí na horských svazích v přírodní přírodě, květiny potěší korunami bledě modrého tónu se žlutým středem. Pupeny se objevují zpod sněhu v březnu až dubnu.

Chovatelé mají vyšlechtěné odrůdy a hybridy různých barev, mezi nimiž je vhodný i pro domácí nucení.

Odrůda

Květinové prvky

Johanka z Arku

Plodná odrůda s velkými květy, sněhově bílá nebo fialová, výška stonku až 15 centimetrů.

Pickwick

Odrůda, která tvoří sklenice okvětních lístků v obou bílých a fialových tónech nebo dvoubarevné, s úzkými tmavě zelenými listy zdobenými bílými žilkami.

Pruhovaná kráska

Odrůda s modro-fialovými lístky v bílých pruzích, výška stonku od 10 do 15 centimetrů.

Žlutý mamut (žlutý mamut) Hybridní odrůda se zlatožlutými břitovými okraji o průměru až 4 centimetry.
Purpureus Grandiflorus

Krásná odrůda s ohromující vůní pravidelně tvarovaných modrých květů.

Všechny odrůdy a hybridy lze připravit do 8. března výběrem velkokvětých krokusů ve specializovaném obchodě. Doporučujeme nakupovat výsadbový materiál na podzim, kdy je nejvyšší kvality.

Výběr hrnce

Výběr hrnce

Kontejner, do kterého budou umístěny cibuloviny, musí být speciálně vybrán. Žádný hrnec není vhodný k vynucování květin, protože v něm vyraší až 5 - 10 cibulí. A zde je důležité, aby se navzájem nedostali do kontaktu.

Barva nádoby se vybírá podle výzdoby prostor a jarní nálady.

Je nemožné, aby byly hlízy umístěny vedle stěn nádoby. Mezi nimi by měla být mezera 3-5 centimetrů. Proto musíte připravit hrnec široký, o průměru 10-15 centimetrů, s nízkými stěnami. Nejvhodnější je mísa nebo speciální zaoblená nádoba s otvory nebo kapsami na květinové klíčky.

Na dně nádoby jsou vyvrtány otvory, kterými bude odvádět přebytečná vlhkost.Materiál pro kontejner bude plast nebo keramika. V kameninových nádobách stěny lépe dýchají a nehromadí se vlhkost.

Příprava půdního substrátu

Příprava půdního substrátu

U krokusů je vybrána půda neutrální kyselost... Vlastnosti podkladu by měly být sypkost, dobrá vlhkost a prostupnost vzduchu.

Nutriční hodnota půdy nehraje při vynucení květu velkou roli. Do připravené a dezinfikované zahradní a rašelinové půdy stačí přidat jednu část půdy složenou z písku a rašeliny. Pokud jsou zasazeny do písku, pak bezpodmínečně přidejte humus a rašelinu.

Ale v nádobě se na dno nutně nalije drenážní vrstva, která je nezbytná k odtoku přebytečné kapaliny po zalévání.

Předpokládá se, že pro vynucování krokusů není složení substrátu důležité. Šafrán úspěšně kvete jak v písku, expandovaném jílu, tak i ve vodě. Ale s následným použitím okrasné rostliny jako domácího obyvatele je lepší si ji okamžitě zvyknout na výživný substrát. Rovněž se používá vícevrstvá půdní směs. Kořeny květu vyrůstajícího ze dna cibulky budou ve výživné půdě a tělo bude před rozpadem chráněno pískem.

Příprava žárovek

Příprava žárovek

Při nutení krokusů podléhají hlízy ve zrychleném poměru procesům, které potřebují pro kvetení v přírodních podmínkách. Okrasná rostlina se dává jen tři měsíce na chlazení a zakořenění. Pokud jsou použity květiny ze zahrady, pak jsou cibule vykopány v červnu. V tomto případě dochází k odmítnutí poškozených a malých.

Materiál musí být vysušen a umístěn v místnosti s vysokou teplotou vzduchu. Po dobu 7 dnů se žárovky zahřívají na slunci o 34 stupňů, poté je můžete odstranit na místě, kde je mírná teplota, ne vyšší než 20 stupňů. Po 15 dnech můžete teplotu snížit na 17-15 stupňů. V srpnu, po desáté, nastal čas ochladit výsadbový materiál.

Po dobu jednoho měsíce je lepší dát krokusy do ledničky, dříve zabalené do silného papíru.

Krokusy můžete chovat déle. Aby bylo možné provést vynucení do 8. března, měly by být rostliny vysazeny do země v říjnu nebo začátkem listopadu. Signálem pro vegetační období květin je jejich výsadba do nádoby s půdním substrátem.

Data a pravidla přistání

Data a pravidla přistání

Je možné vypočítat čas na destilaci časně kvetoucích plodin s přihlédnutím ke skutečnosti, že chlazení a zakořenění trvá 3 měsíce. Aby šafrán kvetl na jarní prázdniny, je nutné vysazovat od 20. října do 5. listopadu.

Vlastnosti přistání:

  • Do připraveného hrnce se nalije expandovaná hlína nebo oblázky, poté vrstva živného substrátu.
  • Hlízy jsou vyloženy tak, aby se nedostaly do vzájemného kontaktu se stěnami nádoby.
  • Zbývá trochu stlačit dno a posypat ho nahoře pískem, mírně zhutněným. Nahoře můžete posypat expandovanou hlínou.
  • Po hojném zalévání se květináče přemístí do chladné místnosti s teplotou 5-9 stupňů Celsia. Zde budou muset strávit téměř 2 měsíce, než se zakoření.
  • Cibuloviny můžete mít ve sklepě nebo v garáži, dokonce i v ledničce na spodní polici.

Teprve po ochlazení je zahájena destilace. Postup se provádí 2 týdny před květem krokusu. V této době se rostliny zakoření, což bude viditelné v drenážních otvorech nádoby. Objeví se také klíčky dlouhé 5 centimetrů.

Tyto znaky ukazují, že květina je připravena k destilaci. Nyní jej lze přemístit do světlé místnosti, kde je teplota vzduchu v rozmezí 15 stupňů nad nulou. V noci je lepší vystavit hrnec s klíčky chladu na 0 stupňů. Rostlina dostává vzhled příchodu jara a začíná vyhazovat pupeny.

Osvětlení, vlhkost, teplota

Osvětlení, vlhkost, teplota

Po vysunutí stopek mohou krokusy rychle uschnout, takže jim musíte vytvořit podmínky pro dlouhodobé kvetení:

  1. Během dne potřebují květiny světlo, ale mírnost a ztlumení, k čemuž obvykle dochází na začátku jara. Proto je nutné umístit květináče s kvetoucími krokusy na parapety severozápadu nebo severovýchodu.Budou vadnout i při silném umělém osvětlení.
  2. Květina potřebuje vlhkost o něco více, než je obvyklé, takže vedle ní můžete postavit talíř s vodou a nejlépe sněhem.
  3. Během kvetení krokusů je bezpodmínečně nutné sledovat teplotu. I jeho mírné zvýšení povede k tomu, že pupeny spadnou. Dostatek 14-15 stupňů ve dne a v noci od nuly do minus 1-2, aby se prodloužilo kvetení jemných rostlin.

Podmínky šafránu by měly být blízké přírodním podmínkám. A vzhled modrých pupenů zpod sněhu začíná, když se vzduch jen mírně zahřeje.

Zalévání a krmení krokusů

Zalévání a krmení krokusů

Poté, co vyhodíte pupeny jarními květinami, jsou mírně zality paletou. Obvykle za dobrých podmínek můžete obdivovat kvetoucí krokusy až na tři týdny. Jakmile kvetení přestane a listy rostliny zežloutnou, přestaňte zalévat. Krmí dekorativní kulturu, když ji chtějí přesadit do zahrady nebo ji nechat jako domov.

Můžete ponechat k opětovné destilaci ty hlízy, které jsou konzervované, nepoškozené nebo shnilé.

Po odkvětu můžete půdu lehce nakrmit dusičnanem amonným nebo jeho analogem draslíku. Voda střídmě, tlumení mechu nebo oblázků v pánvi. Hladina vody by neměla mít vliv na dno hlízy. Takže bude zachován a může být znovu transplantován do čerstvé půdní směsi.

Od září začínají připravovat krokusy na novou destilaci. Brzy kvetoucí krokusy přinesou každý rok do vašeho domova trochu jara, pokud budou správně destilovány.

Více informací naleznete ve videu:

 

Yarinův avatar

Obvykle vysazuji začátkem listopadu, krokusy pak začnou kvést do března. Hlavní věcí je řádně odolat teplotnímu režimu a první 2 měsíce nedovolit, aby teplota vzrostla nad 10 stupňů Celsia.

AnnaAlimova avatar

Krokusy jsem na jaře dostal více než jednou, ale ani mě nenapadlo, že bych je mohl zkusit vysadit sám a udělat takové dárky pro své blízké. Letos určitě zasadím, podle doporučení z článku.