Vnitřní lomikámen a péče o něj

Vnitřní lomikámen je jednou z nejnáročnějších pokojových rostlin. Především je to kvůli tomu, že perfektně reaguje na suchý vzduch, což je typické pro moderní byty, zejména během topné sezóny.

Květ lomikámen se zároveň cítí docela pohodlně ve stínu nebo částečném stínu. Jedinou věcí je zajistit, aby na ni nespadaly přímé sluneční paprsky, protože na listech mohou zůstat popáleniny.

Vaše rostlina lomikámen může být pěstována v závěsném květináči s mnoha elegantními rozetami, které z ní visí. Květina rychle roste a snadno se zakořenuje v půdě. Od května do září začíná kvést malými „hvězdami“ bledě růžového nebo bílého odstínu.

Lomikámen, který nelze považovat za obtížný na péči, se obvykle v létě umisťuje na balkon. V horkém počasí jej lze příležitostně nastříkat. Nedoporučuje se otírat prach z listů.

Pokud jde o půdu, musí být úrodná. Můžete si například vzít směs trávníku, humusu, listové půdy a písku.

Při pěstování lomikamenu můžete narazit na menší problémy. Pokud jeho listy zblednou, pak je teplota příliš vysoká. Pokud se stanou letargickými a získají žlutou barvu, pak stojí za to přemýšlet o podmáčení půdy a podmínkách nízké teploty.

Pokud hledáte vytrvalou bylinu, pak se lomikámen arenský dokonale vyrovná s těmito úkoly, které dokonale vyzdobí vaši zahradu. Je nenáročný na péči a krásně kvete.

 

Anna fotka uživatele

A kolik předtím, než jsem dal keřům mého lomikámen, ze mě zmizela. teď a vezměte si něco trapného. ti, kterým dávala dárky, se o ni vůbec nestarali a zemřela ...mračit