Denivka na fotografii jsou ohromující svou krásou

 

Četné denní lilie na fotografii, kterou zahradníci vložili do sítě, ohromují svou krásou a sytostí barev. Je to kvůli jejich kráse, půvabu a také kvůli jejich relativní nenáročnosti, daylilies jsou populární mezi amatérskými zahradníky i profesionály.

Úspěch v pěstování daylilies je založen na správném výsadbě rostliny, jejích oddenků, těch, kteří selhali s daylilies, ji s největší pravděpodobností zpočátku zasadili nesprávně, což vedlo ke špatnému růstu nebo rozpadu rostliny.

Proto je nutné provést následující:

- při výsadbě je nemožné zavrtat do půdy horní část oddenku, ze které se objevují nové výhonky;

- při výsadbě musíte zajistit, aby byl předěl na stejné úrovni v půdě, na které dříve rostl.

Daylilies na fotografii ukazují velké krásné květiny, budete je mít také, pokud je denivka správně zasazena, a v budoucnu nebudou žádné problémy a potíže při péči o rostlinu, protože denivka je mrazuvzdorná a nenáročná. Daylilies mohou být zasazeny do jakékoli půdy, ale pro bohaté kvetení je lepší zvolit úrodnou půdu nebo pravidelně krmit.

Při výsadbě rostliny je vhodné do jamky vhazovat malé granulované hnojivo nebo až poté zalévat vysazenou rostlinu hnojivem, ale nemůžete to přehánět, protože se mohou objevit oddenky. Denivka je odolná vůči suchu, snáší zamokření horší než krátkodobé sucho, takže ji potřebujete zalévat podle potřeby. Nejlepším místem pro denivka by bylo slunečné místo, ale dobře roste v částečném stínu.

Na zimu není nutné denivka zakrývat a listy by se neměly odřezávat, takže oddenek rostliny bude lépe zimovat.

Denivka může být množena semeny nebo vegetativně, to je výhodnější pro jednoduché zahradníky, protože jsou zachovány všechny vlastnosti matečné rostliny.

Anna fotka uživatele

Nyní prodávají takové krásné daylilies! obrázky balíčků jsou jen pohledem pro bolavé oči! Ale říkají, že na takových obrázcích je spousta lží - kupují si jednu - úžasně krásnou květinu a roste něco velmi obyčejného.

Inga avatar

Daylilies kupuji jen v květu. Již byl více než jednou oklamán, a to jak na trhu, tak v online obchodech. Za hodně peněz posílají vše, co dostanou. Je tedy lepší vidět vše na vlastní oči najednou)

Uživatelský avatar ElenaC

Denní lilie objednávám z časopisu. Květy odpovídají popisu a fotografii. Půda pro daylilies je tedy lehká a místo je slunečné, ale z nějakého důvodu ze mě mizí. Snadno se zakoření po dobu dvou let a dobře rostou a tvoří se keř. A ve třetím roce prostě zmizí. Místo, kde byly zasazeny denní lilie - ani cibule, ani „děti“, jsem už odhazoval, jako by tam nic nebylo. Nevypadá to jako škůdci - každý rok „vypíšu“ několik odrůd - no, škůdce nemůže pohltit jeden keř a nevšimnout si sousední cibule. Jaký je důvod?