Výhody výživy pekanové ořechy

Mnoho lidí o vlašském ořechu slyšelo, ale jen velmi málo lidí může odpovědět na to, jaké je použití pekanových ořechů. Pekanová rostlina patří do rodiny ořechů a roste v lesích východních Spojených států i v Mexiku. V subtropických oblastech Severní Ameriky může tato rostlina dosáhnout výšky téměř 60 metrů a průměru 2 metry.

Pekanové ovoce je falešná peckovice, která se nazývá ořech. Tato rostlina je ceněna pro své plody. Výhody pekanových ořechů jsou nepopiratelné. Jádro obsahuje bílkoviny, tuky, sacharidy a různé vitamíny. Plody obvykle dozrávají v říjnu až listopadu, ale existují i ​​odrůdy, které dozrávají mnohem dříve.

Pekanové ořechy mají vysokou nutriční hodnotu, příjemnou chuť, vysoký obsah kalorií, snadné skladování, neomezenou kvalitu uchování, přepravitelnost. A navzdory vysokým nákladům po něm vždy existuje spotřebitelská poptávka.

Pekanový ořech je teplomilná rostlina. Navzdory tomu se jen přizpůsobuje různým povětrnostním podmínkám. Například může přežít zimu až o 30 stupňů pod nulou. Tato rostlina je také fotofilní.

Pekanové ořechy jsou považovány za rychle rostoucí plemeno, protože velkých velikostí je dosaženo za velmi krátkou dobu. V prvních letech není růst příliš výrazný a za 2–3 roky dosáhne rostlina výšky pouze 40–50 cm, ale každý rok se zvyšuje, stejně jako samotná rychlost růstu. Pekanové ořechy jsou považovány za tolerantní k suchu, ale je třeba je napojit a napojit. Mladé rostliny začínají rodit ve věku 9–14 let, a pokud je rostlina naroubována, přinese plody od 4–5 let.

Maratana avatar

Zajímalo by mě, zda lze průběh jakýchkoli nemocí zmírnit konzumací pekanových ořechů? Pěstuje se takový ořech kdekoli v Rusku?