Rajčatový strom a jeho pěstování

Rajčatový strom je pokryt závojem tajemství. Koneckonců, zdá se být trochu fantastické, že ovoce můžete sbírat nikoli z keře, ale z celého rozvětveného stromu.

Řekněme hned, že rajčatový chobotnice ve skutečnosti skutečně existuje. Z této vysoké rostliny můžete sbírat asi 10 kg rajčat. Ale v zásadě se pěstuje pro průmyslové účely, a ne pro osobní spotřebu.

Samozřejmě můžete zkusit sázet rajský strom pro zábavu. Pojďme si ale hned promluvit o důležitých podmínkách. Nejprve je třeba skleník neustále ohřívat. Kromě toho tento hybrid vyžaduje pravidelné krmení a obtížnou údržbu.

Pokud jste připraveni na tyto potíže, pak bude vaše práce odměněna vysokou sklizní. Díky práci chovatelů se rajčatový strom ukázal být docela odolný vůči různým chorobám. Opakovaně bylo zjištěno, že na rozdíl od jiných skleníkových rostlin spolehlivě odolává všem druhům škůdců.

Pokud vás zajímá běžné pěstování rajčat na otevřeném poli, musíte se hned na začátku vyvarovat chyb. Sazenice rajčat musí být tedy naprosto zdravé. Pokud zasadíte mírně zvadlou rostlinu, pak její první květy mohou spadnout.

Péče o rajče musí být také pečlivá. Musíte znát nuance krmení. Například je nutné přidat listová hnojiva pozdě odpoledne, aby nedošlo k popálení listů.

Pokud chcete použít dusíkatá hnojiva, měla by být pouze ve formě vodného roztoku. V opačném případě bude rostlina hromadit dusičnany škodlivé pro člověka.
 

Kategorie:Stromy | Rajče
Goshia avatar

Dosud jsem nepěstoval rajský strom, ale nejvyšší rajčata měla výšku 1,5 m - toho bylo dosaženo sevřením keře, správným hnojením a zaléváním a nákupem semen silných odrůd rajčat.