Remonant z malinového keře

Keř remontantních malin přináší úrodu již v prvním roce po výsadbě. Je dobré ji pěstovat v oblastech, kde jsou léta relativně krátká. Předpokládá se, že remontantní maliny jsou méně rozmarné a snáze se o ně pečuje.

Výsadba se provádí na podzim nebo na jaře. Sazenice musí mít poměrně dobře vyvinutý kořenový systém. A délka pozemní části je obvykle od 25 do 30 cm, pokud chcete na podzim vysadit sazenice, pak se to děje až na začátku září. Zbytek času není vhodný, protože kořeny nejsou dostatečně silné a sazenice nemusí zakořenit v půdě, a proto nemusí přežít nadcházející zimování.

Proto, pokud jste trochu "pozdě", pak je lepší odložit přistání na jaře. Jediná věc, na zimu, vykopejte sazenice v mírně nakloněné poloze a nezapomeňte je pravidelně zalévat. Na jaře mohou být maliny úspěšně zakořeněny.

Jak vidíte, výsadba malin na podzim nebo na jaře má své vlastní vlastnosti. Plodí až do prvního mrazu. Hlavní věcí je hojné zalévání a zavádění komplexu minerálních hnojiv s vysokým obsahem fosforu a draslíku do půdy.

Aby se zabránilo rozvoji plísňových infekcí a jiných chorob, zasadte maliny do řádků, jejichž vzdálenost by měla být 1-3 metry. Pokud chcete použít mřížoví, vzdálenost se sníží na 30 cm. Tento druh nuancí je třeba vzít v úvahu, pokud chcete každoročně sbírat bohatou sklizeň a neustále si užívat kvetení tohoto keře.
 

Kategorie:Keře | Maliny
Goshia avatar

Roste nám několik keřů remontantních malin. Má velké voňavé bobule. Tato odrůda malin v naší sezóně přináší ovoce dvakrát. Během letní sezóny maliny plevelujeme, hnojíme a zaléváme.