Malina velkoplodá, tradiční a remontantní

 

Malina je opadavý keř s vytrvalým oddenkem, ze kterého vyrůstají výhonky. Maliny se vyznačují nejen chutí bobulí, ale také skutečností, že jsou užitečné, obsahují spoustu vitaminů a mikroelementů, které potřebujeme. Maliny nejsou vysoce kalorické bobule, vhodné pro lidi s cukrovkou a obezitou. Maliny lze použít v jakékoli formě na mnoho nemocí.

Maliny jsou různých druhů, existují velkoplodé, tradiční a remontantní maliny.

Velkoplodé maliny mají spoustu výhod a především jsou to velké bobule, každá až do 4 gramů. Některé bobule mohou dokonce dosáhnout hmotnosti 20 gramů. Zadruhé, velkoplodá malina je sama o sobě velmi dekorativní díky svým rozvětveným větvím a velkým krásným bobulím. A za třetí: velkoplodé maliny mají nádhernou vůni a chuť.

Tradiční maliny jsou spolehlivé odrůdy, ale jejich nevýhodou lze nazvat nízký výnos, i když dokonale snášejí různé klimatické změny a mohou růst v jakýchkoli, prakticky podmínkách a na různých půdách.

Opravené maliny dávají bobule až do samého mrazu, bobule druhé vlny mohou být ještě chutnější a více než první. Vzhledem k tomu, že takové maliny neustále přinášejí ovoce, mají zahradníci čas hodovat a připravit je pro budoucí použití.

Každý druh maliny má různé odrůdy, které mohou být sladké a kyselé nebo sladké, pozdní nebo časné, s černými nebo červenými nebo žlutými bobulemi. Můžete také najít odrůdy, které vydrží i ty nejnepříjemnější a nejběžnější malinové choroby (antraknóza, botrytida, padlí atd.).

Aby každý druh maliny poskytoval slušnou sklizeň, je třeba pečlivě pečovat o maliny: vypořádat se se škůdci, plevelem a chorobami rostlin, uvolnit půdu, odstranit slabé, nemocné, poškozené výhonky, správně a v malém keři seříznout čas, správně jej podejte, nainstalujte podpěry, abyste zabránili odlomení větví, a samozřejmě pravidelně zalévejte.

Kategorie:Keře | Maliny