Správné krmení rajčat ve skleníku

Šťavnaté a sladké rajčata lze pěstovat také ve skleníku. Kromě toho je lze pěstovat nejen pro vaši rodinu, ale také na prodej. Toto je jednoduchá záležitost pro každého obyvatele léta. Zároveň je sklizeň rajčat i pod konstrukcí pomocí filmu nejméně 2,5krát větší než u pěstování rajčat v otevřeném poli.

Obsah:

Výhody skleníkových rajčat

Plody se na rostlině objevují o 2 týdny dříve než na otevřeném poli. Kromě toho lze tohoto výsledku dosáhnout i při použití nevytápěné konstrukce. Rajčata ve skleníku jsou navíc méně náchylná k tak běžnému onemocnění, jako je pozdní plíseň. Proto je celková sklizeň kvalitnější a vyšší. V tomto případě je nutné vyřešit problémy s kapkovou závlahou předem. Není však těžké to zorganizovat.

Řiďte se kompetentními doporučeními a opatrně péče, úplná důvěra v profesionála a odvaha v experimentech - to vše povede ke zralému ovoci. Pěstování rajčat ve skleníku nebo na otevřeném poli není obtížné, pokud znáte základní požadavky na pěstování této zeleniny. Pěstování rajčat ve skleníku se poněkud liší od pěstování venku.

krmení rajčat ve skleníku

Je třeba začít s tím, že rajčata ve skleníku jsou ve stísněném prostoru a zvenčí nedostávají nic kromě slunečního světla. Je třeba je včas zavlažovat a větrat. A správně krmení rajčata ve skleníku budou klíčem k dobré a hojné sklizni.

Nejlepší je pěstovat rajčata ve skleníku, když jsou sazenice dostatečně silné, dosáhnou výšky 20-30 centimetrů a na každé rostlině se objeví 10-12 listů. Z hlediska načasování jsou sazenice rajčat vysazeny ve skleníku v první květnové dekádě.

Hnojení postelí

Pro každé lože jílovité nebo jílovité půdy je nutné přidat 1 kbelík rašeliny, pilin nebo humusu na každý metr čtvereční. Metr. Pokud je rašelina již v postelích, je na ně položen kbelík humusu, zeminy, pilin nebo drobných hoblin. Položte také půl kbelíku hrubého písku. K tomu všemu přidejte lžíci síranu draselného a 2 lžíce superfosfátu. Pak je všechno dobře vykopané.

Zeleninový obvaz

Půda pro rajčata musí být řádně připravena přidáním potřebných hnojiv. Pokud jde o 1 metr čtvereční půdy, měli byste přidat: 2 lžíce superfosfátu, 1 lžíci síranu draselného a půl kbelíku hrubého písku. Dobře vykopejte půdu a připravte otvory.

Další krmení rajčat ve skleníku se provádí po 20 dnech. Provádí se organickými nebo minerálními hnojivy. Hnojiva se nejlépe používají v tekutém stavu a zalévají rostliny rychlostí 1 litr vody na rostlinu.

krmení rajčat ve skleníku

Druhé krmení rajčat pěstovaných ve skleníku se provádí 10 dní po prvním krmení. Provádí se pomocí komplexních hnojiv, například „Ideální“ nebo „Plodnost“.

Po 12 dnech lze provést další hnojení. Tentokrát můžete použít speciální prostředky, které zlepšují vaječník plodů, nebo můžete použít následující složení hnojiva: 2 lžíce dřevěného popela a 1 lžíce superfosfátu na 10 litrů vody. Každá rostlina je zalita tímto roztokem v množství 2 litry v kořenu.Když rajčata vstoupí do fáze aktivního plození, jsou krmena humátem sodným a nitrofosforečnanem.

Opylení rajčatových květů

Plody se objevují díky tomu, že je opylují včely. Ale v uzavřeném skleníkovém systému nejsou žádné včely. Proto je třeba tento problém vyřešit. Za teplého slunečného počasí by se květinové štětce měly mírně protřepat. Hlavní věc je dělat to opatrně. Aby pyl vyklíčil na pestíku, je nutné po opylování postříkat květiny jemným postřikem vodou a půdu zalévat. Po několika hodinách můžete snížit vlhkost otevřením dveří a oken ve skleníku.

krmení rajčat ve skleníku

Věnujte větší pozornost větrání. Má velký význam ve fázi kvetení rajčat. Je důležité zabránit tvorbě kondenzátu na filmu. V důsledku zamokření půdy klesá obsah sušiny a cukru v plodech. Z tohoto důvodu jsou kyselé a vodnaté, jako na trhu.

Díky správnému zavlažování rajčat ve skleníku bude výnos nejen vysoký. Dostanete také kvalitní ovoce. Pro zalévání rajčat ve skleníku použijte následující schéma:

  • Než rostliny začnou kvést, zalijte sazenice 4 až 5 litry vody na metr čtvereční. metr každých 5-7 dní.
  • Před začátkem tvorby plodů během kvetení je zapotřebí hojnější zalévání. Bude to trvat 10-15 litrů vody na čtvereční. Metr.

V tomto případě byste měli vzít v úvahu, že voda by měla mít teplotu v rozmezí od +20 do +22 stupňů. To je velmi důležitý bod. Můžete zalévat pouze ráno. Jindy je zalévání škodlivé. To může pomoci zabránit škodlivé nadměrné vlhkosti.

Pro úspěšné pěstování rajčat ve sklenících má tedy zalévání a kompetentní krmení rostlin velký význam.

Goshia avatar

Po výsadbě sazenic ji vždy krmím dusíkatými hnojivy, a když se již objeví květiny, hnojím ji nitroammofosem. V něm jsou dusík, fosfor a draslík ve vyváženém stavu, což jsou nejužitečnější prvky pro růst plodů rajčat.