Rané odrůdy rajčat

Je důležité, aby každý zahradník měl teoretické znalosti o pěstování konkrétní plodiny. Rané odrůdy rajčat mají pro zahradníky velký zájem, protože pěstování rajčat je rozšířené.

Rané odrůdy rajčat vám umožní získat první ovoce již na začátku května. Aby bylo možné získat časnou sklizeň, je nutné použít rané odrůdy rajčat. Sazenice v květináčích, které dosáhly věku 60-65 dnů, by měly být vysazeny koncem dubna nebo začátkem května. Půda pro výsadbu musí být dobře hnojena. Je také důležité zajistit velmi dobrou ochranu proti mrazu.

Důležitou roli hraje také podzimní příprava webu. Tato oblast musí být velmi dobře chráněna před větry, zavlažována a dobře hnojena. Pokud použijete hnůj v množství 5-10 kg na metr čtvereční, pak výrazně zvýšíte výnos rajčat.
Pro dosažení vysokých výnosů je důležité používat vysoce kvalitní sazenice, které jsou staré 60-65 dní a mají 8-9 listů. Je také žádoucí, aby existoval kvetoucí první kartáč. Sazenice by měly být 10x10.

Po zasazení rajčete do země musí být stále velmi dobře napojeno a posypáno zeminou. Je užitečné mulčovat půdu kolem kompostu, humusu a trávy.

Doporučuje se zavlažovat v brázdě a nahoře zasypat suchou půdou. Zkušení zahradníci tvrdí, že rajčata jsou sladká, pokud se během výsadby omezíte na jednu dobrou zálivku.

Poslechem těchto tipů získáte lahodná a raná rajčata.

Kategorie:Zelenina | Rajče
Goshia avatar

Nevěděl jsem, že již kvetoucí sazenice mohou být vysazeny na otevřeném terénu, ale ať se to zakoření, koneckonců, květiny a první rajčata budou potřebovat výživu a sazenice po výsadbě jsou poprvé nemocné a jejich kořeny jsou dosud vytvořen.

Avatar uživatele Lima

Možná jako jaký druh. Koupil jsem kvetoucí sazenice a dokonce i s malými zelenými rajčaty. Některé keře nezakořenily, sazenice byly nemocné. Zarostlou už nekupuji.