Tomato Bella

Jednou z poměrně populárních odrůd rajčat je rajče Bellé, která patří k hybridům raného neurčitého typu. Použití tohoto odrůdy rajčat obecně se doporučuje používat čerstvé.

Obsah:

Charakteristické rysy rajče Bellé

Bella je rajče je známý středně raný hybrid. Výška rostliny je více než 150 centimetrů. Listy jsou středně velké. Plody rajčete jsou krásné, ploché a mírně zploštělé. Barva nezralého ovoce bude světle zelená a zralé ovoce bude tmavě nebo tmavě červené. Plody mají průměrnou hmotnost asi 190 až 230-250 gramů. Rajčata mají dobrou pevnost a vynikající chuť. Chuť je mírně kyselá.

Tomato Bella

Rajčata Bella je rostlina vegetativního typu s krátkými internodiemi. Rajčata produkují čtyři nebo dokonce více plodů v jednom květenství. První květenství je položeno na devátý list a další - každé tři listy. Počet hnízd je nejméně čtyři. Rostlina je vyvážená, silná a polootevřená. Je velmi flexibilní a odpouští některé technologické chyby.

Rajčata jsou vysoce přenosná, lze je skladovat po dlouhou dobu bez ztráty prezentace.

Pěstování rajčat Bella

Pěstujte rajčata skleníky nebo filmové přístřešky, stejně jako v otevřeném terénu. Rajčata jsou uzpůsobena pro pěstování v období zima - jaro, léto - podzim a podzim - zima.

Při pěstování této odrůdy bezsemenným způsobem je důležité půda už měl čas se dostatečně zahřát. Jeho teplota by neměla být nižší než + 10 ... + 12 stupňů v hloubce pěti centimetrů. Pokud se rajče pěstuje pomocí sazenic, pak se vysadí po konečném zastavení jarního mrazu.

Je důležité začít pěstovat sazenice dva měsíce před výsadbou na otevřeném terénu. Semena se vysévají do hloubky jednoho až dvou centimetrů. Pokud teplota neklesne pod +20 stupňů, lze páté dny očekávat výhonky.

Dále je nutné, aby teplota nebyla vyšší než +18 stupňů během dne a +14 stupňů v noci. Po sklizni musí být sazenice několik dní zastíněny (asi 3 dny) a týden drženy při teplotě +22 stupňů. Sazenice se napojují pouze v případě potřeby.

Tomato Bella

Před výsadbou sazenic na otevřeném terénu je nutné je po dobu 10 dnů vytvrdit. To se provádí postupným snižováním teploty, a to jak ve dne, tak v noci.

Po výsadbě do země jsou kořeny sazenic pokryty zeminou, dokud listové listy neopustí. Pokud jsou sazenice natažené příliš daleko, pak jsou vysazeny pod úhlem, zatímco zaspávají třetinu stonku. Poté je důležité hojné zalévání, které by se mělo postupně objevit před objevením prvních plodů.

Tato odrůda rajčat dozrává po přesazení asi za 65 dní.

Další rady: před zasetím semen sazenice, musí být namočené v živném roztoku. Existuje mnoho možností. Můžete použít nitrofosfát a dřevěný popel (v obou případech 1 lžička na 1 litr vody). Fungovat budou i další komerční organická hnojiva.

Před zahájením namáčení semen musí být vložena do látkového sáčku. Namočte jeden den do roztoku, jehož teplota by neměla být nižší než +20 stupňů.Dalším krokem je umístění sáčku na osivo do plastového sáčku a sáčku do chladničky. Uložte tam pár dní. Po takovém vytvrzení se semena okamžitě zasejí. Snímky budou rychlejší a kvalitnější.

Péče o rajčata Belle

  • Možné nemoci.

Rajčata Bella jsou odolná proti vadnutí verticillia a fusaria i vůči viru rajské mozaiky.

  • Teplota a umístění.

Tato rajčata dobře snášejí teplotní změny. Rostlina je tolerantní k teplu a slabému osvětlení.

Tomato Bella

  • Zalévání

Bella rajče nepotřebuje hojně zalévání, protože patří k odrůdám odolným vůči suchu. Intenzivnější zalévání je nutné až po výsadbě sazenic v otevřeném terénu.

  • Půda a hnojivo.

Nejpříznivější pro rajče Belle je volná a vlhko spotřebovávající půda, která má neutrální nebo mírně kyselou reakci. Půda by měla být bohatá na organické látky. Proto je dva týdny po výsadbě nutné hnojení minerálními hnojivy v dávce 20 gramů na 10 litrů vody. Rychlost hnojiva lze pro stejný objem vody dále zvýšit až na 50 gramů.

Rajčatům mohou předcházet plodiny, jako je zelenina, oziminy a luštěniny. Výsadba okurek dříve na místě bude mít obzvláště pozitivní účinek, Luke, květák a rané zelí.

Rajčata Bella jsou tedy vhodná pro pěstování v téměř jakýchkoli podmínkách. A pokud si uvědomíte, že toto rajče poskytuje také zaručenou sklizeň, pak se pěstování vyplatí.

Kategorie:Semena | Rajče
Goshia avatar

Na místě jsem nenasadil takovou hybridní odrůdu rajčat. V něm jsou zasaženy obrovské rajče, stejně jako hrozny. Kromě toho jsou všechny plody poměrně velké. Vzhledem k tomu, že dozrávají velmi brzy, můžete získat dobrou sklizeň uprostřed léta. Letos se pokusím zasadit tuto odrůdu rajčat.