Jabloň Potěšení ve vaší zahradě

V posledních letech se objevila tendence vybavit letní chaty zahradními výsadbami: ovocnými stromy, ovocnými a květinovými keři. A pro duši si můžete vzít malou plochu pro zeleninové postele.

Takže ovocné stromy ... Nejžádanější jsou jablka, hrušky, třešně a třešně, následují broskve, meruňky, kdoule a mnoho dalšího. Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody. Když se zahradník nakloní k jednomu z nich, stejně jako k místnímu podnebí, rozhodne, kterou plodinu zasadí.

Ze všech uvedených ovocných stromů hrají důležitou roli jabloně - jejich plody obsahují širokou škálu látek užitečných pro tělo. Jedno jablko může snadno nahradit několik dalších potravin, pokud jde o přítomnost vitamínů.

Můj článek je věnován vynikající odrůdě jablek - jabloni Uslada, která má neobvyklou sladkokyselou chuť s malinovým odstínem.

Hlavními výhodami této odrůdy jsou vysoká zimní odolnost, rychlé a časné zrání, kombinace krásy, dobré chuti a komplexu vitamínů a minerálů, jakož i schopnost udržet si svěžest po dlouhou dobu po sklizni.

Z nedostatků je zaznamenána pouze nerovnost ovoce, což je způsobeno silným zahuštěním stromu. Při správné péči a pravidelných účesech však lze tuto nevýhodu snadno odstranit.

Jabloň Uslada patří mezi časně zralé odrůdy, dozrává počátkem podzimu. Stromy jsou středně velké s kulatou, hustou korunou. Pro přistání je nutné zvolit lehká, ale zároveň místa, která jsou uzavřena před větry. Před nástupem zimy se doporučuje skrýt kmen a spodní větve myší a zajíců.