Vlastní sazenice malin vyžaduje úsilí a trpělivost

Maliny jsou jedním z nejžádanějších, nejoblíbenějších a nejoblíbenějších bobulí v našich zeměpisných šířkách. Vděčí za to nejen své úžasné chuti, ale také skutečnosti, že je zásobárnou užitečných látek, které blahodárně působí na lidské tělo.

Používají se nejen bobule, které se konzumují čerstvé a dělají lahodný džem, ale také listy, které se vaří a vyrábějí se z nich léčivé odvary a nálevy.

Malina je polo keř, jehož stonky žijí dva roky a vytrvalé kořeny.

Sazenice (sazenice) malin téměř vždy zakořenila, musíte udělat něco extrémně špatného, ​​aby se maliny nezakořenily. Je však lepší dělat vše vědecky správně, abyste získali bohatou sklizeň voňavých a jemných bobulí.

Je bezpodmínečně nutné „naplnit“ půdu, to znamená přidat do ní humus, kompost, rašelinu a dobře ji zbavit. Je vhodné mulčovat každou malinovou sazenici shnilým mulčováním.

Maliny by měly být zasazeny na slunném místě, je povolen prolamovaný stín, půda by měla být pravidelně navlhčena.

Výsadba častěji každoročních potomků rostoucích na kořenech hlavní rostliny. Je lepší připravit takové sazenice na podzim, pokud chcete zvýšit svůj malinový strom, nebo koupit hotovou sazenici také na podzim k výsadbě.

Dobrá sazenice je:

  1. Ve kterém je tloušťka kmene u kořenového krčku asi deset mm;
  2. Kořeny jsou dobře vyvinuté, nejméně 15 centimetrů dlouhé
  3. Žádné známky škůdců a chorob

Při výsadbě jsou kořeny sazenice pečlivě narovnány, pokryty zeminou, pečlivě utlačeny a dobře napojeny. Výhonky by měly být řezány, přičemž by měly být ponechány výhonky o průměru 25 centimetrů, a zasazený keř je třpytivý deset centimetrů.

Důležitou roli hraje rozmanitost vybrané maliny. Některé odrůdy produkují velké, silné bobule, které se nejlépe konzumují čerstvé a které lze dobře přepravovat. Některé odrůdy produkují malé bobule, které se špatně přepravují, ale vytvářejí nádherné džemy a zavařeniny.

Jak získat vaše malinové sazenice?

Sazenice malin mohou být vyrobeny nezávisle na semenech, i když mnoho z nich vystraší potíže a je pro ně snazší získat roční sazenice. Ale pokud chcete, můžete to zkusit.

Abyste získali své vlastní malinové sazenice, musíte řádně připravit semena pro setí. Semena k setí lze sbírat pouze z přezrálých bobulí, které jsou dobře vymačkané a potřísněné hadříkem nebo kouskem papíru, aby uschly na větraném, zastíněném místě. Vysušená semínka se smísí s pískem a vysejí se do studeného skleníku nebo krabice. Je třeba dbát na to, aby země byla neustále mokrá a aby slunce ne dopadlo na přistání.

Semena nevyraší rychle a extrémně nerovnoměrně; abyste získali malinovou sazenici, musíte být trpěliví. Pokud mají sazenice čtyři listy, je třeba je rozříznout, pokud jsou sazenice husté, umístit je do skleníku a znovu zastínit, aby se vrty dobře zakořenily.

Teprve na podzim mladé výhonky zesílí a mohou být již vysazeny na svém trvalém místě.

Kategorie:Keře | Maliny
Uživatelský avatar Wika

Zdá se mi, že abyste mohli pěstovat malinové sazenice sami, musíte být vášnivým zahradníkem, pro kterého jsou takové složité události jen radostí.