Malinové listy nejsou ve svých léčivých vlastnostech horší než bobule

 

Maliny jsou jedním z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších bobulí jak pro pěstování na zahradě, letní chatě, tak pro čerstvé použití a konzumaci nebo pro vytváření různých lahodných pokrmů z bobulí. Kromě toho jsou maliny oblíbeným léčivým a zdravotním prostředkem, který pomáhá při mnoha zdravotních problémech. Mnoho z nás se omezuje pouze na lahodné, voňavé a jemné bobule, jejichž léčivé vlastnosti mnozí vědí, když jak výhonky, tak kořeny a listy malin mají bohaté léčivé vlastnosti.

Abyste si mohli pochutnat a zlepšit své zdraví bobulemi a malinovými listy, abyste mohli udělat zázrak na sklizeň bez ohledu na přítomnost malin v bazaru a v obchodech, musí být na vašem webu „usazena“. Malina je vděčná rostlina, která o vás nevyžaduje příliš pečlivou a zdlouhavou péči, ale obdaří vás svými voňavými hodnotnými bobulemi a léčivými listy.

Malinové listy obsahují hodně vitaminu C, flavonoidy, organické kyseliny, minerální soli, třísloviny a adstringenty. Malinové listy se používají jako antipyretika, imunostimulace, expektorans, hojení ran a diaforetické.

Odvar z malinových listů pomáhá vyrovnat se s gastrointestinálními problémy, nachlazením a intoxikací těla. Čaj z malinových listů může pomoci vyrovnat se s nedostatkem vitamínů i akné.

Doporučuje se používat odvar z malinových listů:

  • uvnitř s bronchitidou, kašlem, nachlazením, průjmem, problémy s gastrointestinálním traktem;
  • ve formě oplachování s konjunktivitidou a bolestmi v krku;
  • s hemoroidy a modřinami ve formě krémů;
  • jako oplach, který zvýší růst vlasů a pomůže jim posílit.

Čerstvé malinové listy lze použít ke stimulaci hojení ran a masky z malinových listů se používají k zabíjení akné.

Nemůžete pít odvar z malinových listů pro ženy před 34. týdnem těhotenství, protože má stimulační účinek, který může způsobit silný tón dělohy, což představuje vážné riziko pro normální průběh těhotenství .

Uživatelský avatar Wika

Z malinových listů se vaří lahodný nápoj. Může se pít sám, nebo můžete přidat trochu do obyčejného černého čaje. Pro nejlepší chuť moje babička tyto listy nejen suší, ale předvaří je v troubě.

Krons avatar

Každý rok suším mladé malinové listy a přidávám při vaření čaje. Dodávají mu zvláštní vůni a chuť. Zcela nedávno jsem četl knihu o umění o tajze a obyvatelích vesnice tajgy. Takže sušili kořeny malin, ne listy, a vařili aromatický a lahodný čaj. Kdo vyzkoušel čaj z malinového kořene? Podělte se o své dojmy.