Jak zasadit maliny? Průvodce zahradníka

Jak zasadit maliny? Tuto otázku si jistě kladou všichni zahradníci, kteří chtějí hodovat na tomto neuvěřitelně chutném a zdravém bobulí v létě a na začátku podzimu. Ve skutečnosti je tento proces mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Pojďme tedy přijít na to, jak zasadit maliny.

Zahradník by měl v první řadě věnovat pozornost výběru místa. Tento keř se cítí skvěle na plochých plochách nebo v nižších částech malých výšek (a pouze na jejich severních a severozápadních svazích). Pro tuto rostlinu nejsou vhodné vlhké a bažinaté oblasti, uzavřené prohlubně a místa, která jsou čas od času významně podmáčena. Pokud jde o půdu, neexistují žádné zvláštní požadavky, nicméně pokud je to možné, je stále lepší dát přednost vyluhovaným jílovitým černozemům s významným obsahem humusu.

Nyní se podívejme blíže na samotný proces výsadby. Prvním krokem je kopat díry. Musí být dostatečně velké, aby pojaly kořeny sazenic. Do otvoru musí být také přidáno hnojivo připravené v poměru třicet gramů superfosfátu a dvacet gramů draselné soli na pět kilogramů humusu. Je nutné zasadit keře v mírné hloubce (pro lehké písčito-hlinité půdy je vhodné i mírné prohloubení), jinak se na nich nemusí objevit výhonky. Další, poslední fází je zalévání rostliny a mulčování díry. Nemělo by být opomíjeno ani kopání: to pomůže chránit mladé výhonky před zimními mrazy.

Kategorie:Keře | Maliny
Avatar uživatele Andrey

 

Snění o mých malinách na mém dvorku. Vyvstaly otázky: výsadba by měla být prováděna na podzim nebo v zimě a měla by se na půdu během procesu růstu aplikovat hnojiva a vrchní obvaz, pokud ano, jaké?

Anna fotka uživatele

A vím, že maliny rostou velmi rychle, ale proto, aby nevyplnily celou plochu, jsou ploty z plastu nebo plechů vykopány do země kolem výsadby malin do dostatečné hloubky.