Jak šířit gerbery?

Často od žen slyšíte, že jsou šíleně zamilovaní do velkých sedmikrásek a gerber. Tvar gerbery opravdu vzdáleně připomíná heřmánek a tato rozkošná květina může být tak pohádkových barev a odstínů, které jednoduše neumíte vyjádřit slovy: růžová, žlutá, červená, oranžová, broskvová s žilkami, s přechody barevných kombinací. Jak propagovat gerbery na vašem webu tak, aby i nadále potěšily oko?
Existují tři způsoby, jak chovat gerbery:

  • klíčový;
  • divize;
  • roubování.

Gerbery lze rozdělit, aniž byste je vyndali z půdy - je to docela jednoduché a rychlé, dělají to v podstatě všichni zahradníci. Gerbery můžete rozdělit tak, že je vytáhnete ze země. Vyjměte květinu s kořenovým systémem a rozdělte ji nožem na několik částí. Výsledkem by měl mít každý kus:

  • pár listů;
  • část podzemního úniku;
  • část kořene.

Tento proces sklizně je složitější a časově náročnější, musíte počkat, až sklizeň zapustí kořeny.
Jak šířit gerbery metodou řízků? Všechno je velmi jednoduché - musíte odříznout část stonku listem, zasadit jej do samostatné speciální krabice s vyhřívanou půdou (požadovaná teplota není nižší než 20 stupňů).

Kterákoli z těchto šlechtitelských metod by měla být používána výhradně v létě, protože právě v tomto období se gerbery dobře zakořenily a dobře rostou.

Šíření osiva je dobré na jaře, potřebujete pouze čerstvá semena gerbery. Pokud semena dlouhodobě skladujete, nečekejte, že se všechna vylíhnou. Semena mají během dlouhodobého skladování tendenci ztrácet mnoho ze svých kvalit. Zasejte krásné květiny gerbery v intervalu od března do května, pak je úspěch v pěstování s největší pravděpodobností a příležitost obdivovat magické květiny celé léto se zvyšuje trojnásobně.
 

Kategorie:Reprodukce | Gerbera