Naše oblíbené fazole

Pokud nemáte rádi fazole, pak ještě nevíte, jak je vařit. Navzdory skutečnosti, že tento produkt patří ke zdravé stravě, může být skutečně lahodný. Desítky receptů na internetu k vašim službám. Když dnes budeme mít tak mocný nástroj pro hledání té či oné informace, také se naučíme, jak užitečné je použití fazolí, jak ovlivňuje tělo.
 

Více než 200 druhů této kultivované rostliny se dnes pěstuje po celém světě. Jeho plody jsou bohaté na bílkoviny a vitamíny (A, B a E), makro a mikroelementy (vápník, hořčík, fluor a další) a další užitečné látky. Ačkoli fazole mají vysoký obsah kalorií, jsou považovány za dietní produkt. Dokonce i starověcí léčitelé to považovali za vynikající lék na plíce.

 

U aterosklerózy a diabetes mellitus, arytmií a tuberkulózy, revmatismu a onemocnění ledvin, stejně jako u gastritidy a nízkokyselinových vředů je užitečné jíst fazole. Tento produkt stimuluje urogenitální systém, normalizuje metabolismus solí, zklidňuje nervy a zabraňuje tvorbě zubního kamene.

 

Nedoporučuje se často používat fazole pro starší lidi, pacienty s diagnózou dny, nefritidy, cholecystitidy, kolitidy se zvýšenou kyselostí žaludku.

 

Tato plodina se snadno pěstuje, lze ji skladovat po celý rok a bez problémů ji lze použít jako přísadu do mnoha receptů na zalévání úst. Zeleninové saláty, dušená masa a fazole jednoduše dušené v rajčatové omáčce, různé polévky a hlavní jídla, chřest a zelené fazole - to vše je velmi chutné a zdravé.

Uživatelský avatar Wika

Vždycky mě bavilo jíst fazole. Mám rád, i když je to jen vařené ve slané vodě a dochucené nerafinovaným slunečnicovým olejem.

Anna fotka uživatele

A na balkóně jsme pěstovali ozdobné fazole - táta vytáhl provázek v podobě altánu a poté se nad ním zkroutily fazole. Bylo to krásné!

Uživatelský avatar Láska

Mám opravdu rád fazole a zelené fazole a pravidelné bílé nebo červené. Můžete z něj vařit spoustu různých pokrmů a je to velmi užitečné. A jak chutná rajčatová polévka se zelenými fazolemi se ukázalo! Sám si pěstuji fazole na venkově, tedy dost na celou zimu.