Možná reprodukce malin různými způsoby

 

Kdy je šíření malin přijatelné a jak se to dělá? Toto je vytrvalý keř. Kořenový systém žije jako trvalka. Letecký snímek může žít 2 roky.

Jak množit maliny

  • Toto bobule se šíří různými způsoby:
  • kořenové výhonky,
  • zelené a kořenové řízky.

Aby byl výsadbový materiál dobrý, získává se na farmě zemědělského typu. To je zásadní. Malinové výhonky jsou náchylné k různým typům lézí a virů, a proto je produktivita výrazně snížena. Virové a další škůdci mohou být přenášeni nejen rostlinným materiálem, vínem v tom způsobem vegetativního rozmnožování.

Kolik potomků se objeví na kořenech náhodných pupenů, je spojeno s odrůdou, věkem výsadby a také se zemědělskou technologií. Největší množství lze vytvořit na rostlinách před nástupem 4 - 5 let. stáří. Každý keř má řady a uličky potomků. Některé z nich jsou ponechány, aby nahradily plodící druhy výhonků, zbytek se používá k reprodukci. Také se ničí při práci s půdou.

Zelené kořenové řízky se sklízejí jako malé výhonky. Jsou pohřbeni v půdě asi 2 - 4 cm, trsy řízků jsou svázány tak, aby jich bylo 25 - 30. Jejich báze se ponoří do roztoku heteroauxinové látky, který se musí připravit podle pokynů, přičemž se udržuje po dobu 16 až 18 hodin. Podmínky obecně zůstávají stejné jako u jiných bobulových plodin.

Chcete-li množit maliny kořenovými řízky, musíte kořeny extrahovat při vykořenění minulých malin a připravit z nich řízky dlouhé 8 - 12 cm s malým průměrem, ale více než 2 mm. Obrobky jsou rozloženy v souvislé řadě podél brázd, jsou pokryty zeminou, takže vrstva je větší než 5 cm, jsou zpracovány rašelinou. Je nezbytně nutné, aby chov malin doprovázelo uvolňování.

Kategorie:Bobule | Maliny
Goshia avatar

Maliny jsou plodinou, která při absenci pravidelné údržby může zabírat celé místo. Nejjednodušší metodou chovu jsou proto přísavky. Na novém místě se velmi dobře zakořenily.