Jahodové maliny - ovoce před zimou

Krásné bobule na malinovém keři, připomínající na první pohled obrys jahody, ve skutečnosti je taková speciální odrůda malin - jahodové maliny. Mnoho lidí si může myslet, že tento druh odrůdy vznikl křížením jahod a malin, ale není tomu tak. Jedná se pouze o speciálně vyšlechtěnou odrůdu, která je čistě malinová, bez jakýchkoli nečistot.

Chcete-li na zahradě pěstovat jahodové maliny, vyzbrojte se základními znalostmi o tom. Jedná se tedy o keř s výškou 30-60 cm, který je při výběru půdy poměrně nenáročný, má kulovitý keř, větve s trny a krásné bílé květy. Tato odrůda přináší ovoce v srpnu s poměrně velkým množstvím bobulí. Největší jasně červené bobule dozrávají na stoncích prvního roku. Jahodové maliny přinášejí v některých částech země ovoce až do mrazu. Je třeba poznamenat, že červené bobule nejsou vždy k dispozici na malinách, pokud takové odrůdy jahodových malin, jejichž plody vydávají vínové a žluté odstíny.

Jak propagovat takové maliny? Dost jednoduché! Vykopejte keře na začátku jara nebo na podzim a rozdělte je a poté zasaďte na nové místo.

Zimování jahodových malin je možné pouze pod krytem, ​​aby keře nezmrzly. Pokud zavřete maliny na zimu, pak vám budou dokonale přinášet ovoce celý příští rok.

Chuť jahodových malin je horší než běžné, proto není v Rusku odrůda tak populární. Často se používá jako dekorativní kvůli svému krásnému rozkvětu, ploty a stěny domu jsou opleteny z takových malin - vypadá úžasně a stále přináší ovoce před zimou. Je ziskové pěstovat takovou odrůdu na svém webu.

Kategorie:Bobule | Maliny
Uživatelský avatar kotik_n

moje první myšlenka, když jsem se podíval na název, byla přesně o křížení malin a jahod: „Zajímalo by mě, jak to dokázali?“))))