Semena fuchsie a její pěstování

Fuchsie je neuvěřitelně krásná květinová rostlina, která je široce používána jako vnitřní květiny i zahradní rostliny. Květy fuchsie se vyznačují řadou tvarů a odstínů, které závisí na typu rostliny, a jejich barva je tak krásná a jedinečná, že dokonce dala jméno, které se často používá k určení barvy různých předmětů. Definici „barvy fuchsie“ například často najdete v popisu oděvů, doplňků nebo kosmetických výrobků.

Fuchsie se pěstuje nejčastěji ze semen. Semena fuchsie lze zakoupit v obchodě nebo získat z rostliny tohoto druhu na konci období květu. V tomto okamžiku se místo květu fuchsie vytvoří krabička, ve které se nacházejí semena. Je jen třeba je vyjmout z krabice a umístit na papírový ručník, aby uschly. Poté musí být vysazeny do šesti měsíců, protože v průběhu času semena fuchsie ztrácejí klíčivost.

Doporučuje se zasít semena fuchsie v únoru, i když jsou dodrženy podmínky nezbytné pro její pěstování, klíčení semen je možné i v jiných ročních obdobích. Doporučuje se klíčit semena fuchsie ve skromném substrátu, smíchaném s malým množstvím rašeliny bez přidání hnojiv. Optimální teplota je 20 až 24 stupňů během klíčení a 15 až 20 stupňů po objevení prvních výhonků.

Pokud jde o osvětlení, semena fuchsie vyžadují dostatečně jasné světlo, ale bez přímého slunečního světla. Sazenice fuchsie se ve většině případů pěstují metodou sběru.

Kategorie:Květiny | Fuchsie