Bílé tulipány na fotografii - pýcha každé kolekce

Bílé tulipány na fotografii jsou tak krásné a jemné, že mnoho lidí má touhu je zasadit do své květinové zahrady. I přes bohatost odrůd této květiny je bílý tulipán mimo konkurenci.

Bílé tulipány na fotografii mají zvláštní aristokratickou sofistikovanost a kouzlo, které jsou považovány za symbol velkého štěstí a štěstí. Jsou dobré pro řezání, mixborder, tématickou květinovou zahradu, večerní záhon.

Tulipány jsou velmi různorodé ve struktuře (pohár a lilie) a tvaru květu (jednoduché a dvojité), barvě (jednobarevné a pestré), výšce rostliny. Tulipán obvykle kvete v květnu až červnu, ale v posledních letech se začátek kvetení ve středním Rusku v důsledku změn klimatických podmínek posunul o několik týdnů dříve.
 
Tulipán má poměrně krátké vegetační období, listy po odkvětu vysychají a cibulky začínají odpočívat, ale tento odpočinek je relativní: v této době se v mateřské cibuli vytváří nová květina.
 
Tulipány se množí semeny a dceřinými cibulkami, které se tvoří u matky. Po rozkvětu, kolem července, je dceřiná žárovka oddělena a několik dní sušena pod širým nebem, zastíněna před sluncem a chráněna před deštěm.
 
Úspěch pěstování tulipánů závisí do značné míry na správné přípravě půdy a správném místě výsadby. Vyberte místo, které je dostatečně osvětlené, chráněné před průvanem a chladným větrem. Podzemní voda by neměla pronikat více než 60 cm od úrovně terénu. Vyšší vzestup hladiny vody způsobí promočení a následnou smrt žárovek.

Kategorie:Květiny | Tulipán