Nové odrůdy na Ukrajině

Ti, kteří přicházejí na Krym na dovolenou, obdivují hojnost hrozny - je příliš chutný, ale jeho odrůdy jsou viditelné a neviditelné. V červnu až červenci lze na regálech vidět pouze dovezené hrozny ze Střední Asie, Řecka nebo Turecka. A krymské odrůdy hroznů začnou dozrávat do konce července.

Obsah:

Rané zrání hroznů

Prezentovány jsou první krymské hrozny odrůdy velmi brzy, velmi brzy a brzy zrání.

Načervenalé

Nejznámější jsou:

  • Super navíc. Hrozny patří k velmi rané odrůdě. Trsy jsou velké, dosahují 1 500 g, s velkými bobulemi o hmotnosti až 12 g, žluté barvy s masitou šťavnatou dužinou a harmonickou chutí. Hrozny se začnou prodávat koncem července;
  • Arcadia. Odkazuje na velmi rané období zrání. Trsy jsou velké, některé vzorky dosahují 2 kg. Bobule jsou také velké, vejčité, bílé a mírné muškátový oříšek aroma. Má vysokou přepravitelnost. Plná zralost dosáhne počátkem srpna;
  • Laura nebo Flora. Vyznačuje se časným zráním bobulí. Dobře odcházející a opylování, tato odrůda tvoří velké, středně husté, kuželovité hrozny s velkými semeny, světle zeleno-bílé barvy. Trsy dosahují 800 g a za příznivých povětrnostních podmínek - až 2 kg. Do prodeje se dostane v polovině srpna. Dobře se hodí pro přepravu.

Střední a pozdní odrůdy

Na začátku třetího desetiletí a na konci srpna dozrávají rané a střední odrůdy, jako například:

  • Leda. Týká se odrůd raného středního období zrání. Trsy kuželovitého tvaru dosahují 800 g. Bobule jsou oválné, velké, bílo-žluté barvy se sladkou masitou šťavnatou dužinou;
  • Zarudnutí. Přičítáno univerzálním bezsemenným odrůdám. Vyznačuje se průměrnou dobou zrání. Nejčastěji se používá k výrobě dezertních a stolních vín šetrných k životnímu prostředí a ke spotřebě v čerstvém stavu. Hrozny dosahují 800 g, bobule jsou oválné, modré. Plné zrání nastává koncem srpna - začátkem září;

Laura nebo Flora

  • Originál. Tato odrůda je středně pozdní zrání. Hmotnost hroznů dosahuje 700 g. Bobule jsou podlouhlé, vejčité, bílo-růžové barvy a růžové za jasného slunečního světla. Buničina je vodnatá s harmonickou chutí. Hrozny mají krásný vzhled, ale nejsou vhodné k přepravě;
  • Dněstr růžový. Hrozny se vyznačují intenzivním růstem, dlouhými shluky a zbarvením bobulí ještě před tím, než jsou zralé. Tato odrůda je považována za univerzální, její hrozny mají silný voskový povlak a jsou zbarveny do růžova a plody, které získaly nejlepší osvětlení, mají tmavě růžový odstín. Buničina bobulí je masitá a šťavnatá s jednoduchou chutí. Průměrná hmotnost hroznu je 250 g. Hrozny dozrávají koncem září - začátkem října. Používá se k získávání šťávy a obyčejného vína i ke konzumaci v čerstvém stavu.

Užitečné vlastnosti hroznů

Hrozny jsou velmi cenným výživným produktem. Obsahuje vitamíny A, C, B6 a minerály - vápník, draslík, fosfor, železo, selen, hořčík. Díky přítomnosti flavonoidů mají hrozny antioxidační vlastnosti, které pomáhají zpomalit proces stárnutí těla.Kůra také obsahuje prospěšné látky s protizánětlivými a protirakovinnými vlastnostmi.

Šťáva z bílého hroznu je vynikajícím způsobem, jak zmírnit únavu v důsledku přítomnosti železa a dodává tělu energii. A šťáva užívaná ráno je účinným prostředkem proti migréně.

Jíst červené hrozny je vynikající preventivní opatření proti infekci. Víno vyrobené z červených hroznů v kombinaci s medem a šťávou z aloe je starodávný způsob boje proti rakovině.

Originál

Všechny odrůdy vinné révy mají mírné projímavé vlastnosti, což usnadňuje zvládnutí tak nepříjemného jevu, jako je zácpa. Kromě toho jsou hrozny snadno strávitelné žaludkem a rychle absorbovány tělem.

Hrozny obsahují sloučeninu zvanou pterostilben, která má schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Hroznová slupka je vybavena stejnou vlastností díky přítomnosti saponinů v ní. Proto, pokud netrpíte nadýmáním, je vhodné používat hrozny s kůží.

Hrozny jsou také užitečné pro nemoci, jako jsou:

  • astma. Užívání hroznů zlepšuje stav dýchacího systému těla i plic obecně;
  • srdeční choroba. Díky takové vlastnosti hroznů, jako je zvýšení oxidu dusnatého v krvi, je zabráněno tvorbě sraženin, což zase snižuje pravděpodobnost infarktu;
  • nemoc ledvin. Hrozny snižují kyselost kyseliny močové, neutralizují kyselinu v celém těle, což usnadňuje ledviny.

To nejsou zdaleka všechny zdravotní a léčivé vlastnosti hroznů. Ale i ty, které jsou uvedeny výše, naznačují, že mezi všemi druhy ovoce zaujímají hrozny z hlediska své hodnoty jedno z předních míst.