Jahodová odrůda Crown

Pokud provedeme studii o frekvenci distribuce konkrétního bobule v našich zahradách, pak se jahody stanou nesporným vůdcem. Téměř každý na webu má několik lůžek vyhrazených pro tuto aromatickou, zdravou a chutnou bobulovou kulturu.

Obsah:

Na dlouhou dobu Jahoda - pochoutka pro děti i dospělé. Najdete odrůdy jahod pro každý vkus! Je snadné vybrat si ty z nich, které v klimatických podmínkách, kde je budete pěstovat, budou růst a plodit co nejlépe.

Jahodová odrůda Crown a její vlastnosti

Existují odrůdy vytvořené díky úsilí ruských chovatelů a existují ty, které k nám přišly z Evropy a zaujaly vedoucí pozice mezi zahradníky a zahradníky. Například odrůda jahod Korona byla vyvinuta v Holandsku. V podmínkách středního Ruska se zakořenil jako nikdy předtím. Jahoda Corona je v zimních měsících velmi odolná vůči našim mrazům. Můžete si také povšimnout odolnosti odrůdy vůči běžné jahodové nemoci - padlí.

odrůda jahodová koruna

Vlastnosti odrůdy Korona:

  • Jahody této odrůdy chutnají něžně, masitě, voňavě.
  • Pohybují se ve velikosti od středních po velké.
  • Barva se pohybuje od jasně červené po tmavě červenou, na povrchu bobulí je lesk.
  • Odrůda jahod Korona je klasifikována jako středně raná při dozrávání plodů (přibližně v polovině června).
  • Bobule jsou silné, a proto se hodí k přepravě na dlouhé vzdálenosti v atraktivní formě.
  • Nevýhody odrůdy zahrnují obtížné oddělení stonku od bobulí, nestabilitu šedé hniloby.
  • Také velmi často jsou listy jahod odrůdy Korona ovlivněny bílou skvrnou.

Jahodová odrůda Crown a její pěstování

Pěstovat jahody venku není tak snadné, protože musíte čelit mnoha nepříznivým faktorům. A přesto, když znáte všechny základní principy týkající se pěstování jahod, můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

  • Místo přistání

Nejvhodnější místo pro pěstování jahod bude místem, kde dříve rostly obiloviny a luštěniny, protože se předpokládá, že takové rostliny mohou dezinfikovat půdu a uvolňovat ji. Ale panenská půda je také dokonalá, hlavní je důkladně ji vykopat. V opačném případě bude stačit jakýkoli jiný pozemek, který měl odpočinek alespoň jeden rok.

Kromě toho je důležité si uvědomit, že oblast jahod by měla být dostatečně otevřená a osvětlená sluncem, ale zároveň dobře chráněná před větrem. V zimě bude otevřený prostor chráněn vrstvou sněhu, který hraje důležitou roli při ochraně jahodových keřů. Jinak budou příští rok bobule příliš malé.

odrůda jahodová koruna

  • Hnojení Země

Důležitou podmínkou dobrého růstu a zrání jahod je hnojení humusem. Důležité je také minerální krmivo ve formě fosforových, dusíkatých a potašových hnojiv aplikované na podzim nebo na jaře. Další účinnou metodou je zavádění dřevěného popela před vykopáním země.

  • Přistání

Sazenice rostlin nutné na začátku jara, pozdního léta nebo na samém začátku podzimu. Před výsadbou sazenic jahod se ujistěte, že kořenový systém každého keře je dobře vyvinutý.Lůžka by měla být široká jeden metr a otvory by měly mít mezi sebou vzdálenost půl metru, což pomůže sazenicím nezhoustnout. Konečnou fází je hojné zalévání poté, co byly keře zasazeny do otvorů.

Péče o jahody Corona

V budoucnu bude jahodová koruna potřebovat systematické odcházející... Například odstranění plevele bude trvalý postup. Ale pomocí mulčování můžete tuto práci usnadnit. Jahody lze chránit pomocí pilin, jehličí, slámy nebo lepenky.

odrůda jahodová koruna

Pokud jde o zalévání jahod, mělo by to být pravidelné, ale ne příliš hojné. Rovněž je nutné půdu dále obohatit minerálními dusíkatými hnojivy.

Důležitou součástí péče o jahody je hubení škůdců. Obzvláště nás těší lahodné drůbeží bobule. Proto by bylo hezké postavit strašáka, který něco zašustí a zamává. Pokud jde o ostatní škůdce, můžete rostliny postříkat speciálními roztoky nebo použít přirozený proces zvaný entomofagie, tj. Požírání hmyzu. K tomu se používá užitečný hmyz, který ničí škůdce.

Po sklizni na konci července musí být přebytečné antény odříznuty a jahodové keře musí být pokryty slámou. Chráníte tak rostlinu a užíváte si další hojnost sklizeň.

Odrůda jahod Korona se na první pohled může zdát docela náročná, takže někteří, zejména začátečníci, ji s pěstováním nijak nespěchají. Ale ve skutečnosti není všechno tak složité. Trochu praxe a obtížné akce na začátku proběhnou rychle a efektivně.

Kategorie:Bobule | Jahoda