Jak a kdy zasadit papriky pro sazenice?

Teoretické otázky týkající se zemědělské technologie obvykle projednávají obyvatelé měst, kteří si uvědomili estetické potěšení a praktické výhody vlastních potravin v souladu s environmentálními zásadami.

Obsah:

Je pochopitelné, že lidé, kteří nemají mnohaleté zkušenosti, usilují o dosažení již dosažené úrovně, místo aby znovu objevovali kolo. V takovém případě rada o pěstování pepře bude velmi užitečné.

Zkoumání lunárního kalendáře

Populární moudrost vždy zohledňuje vliv měsíce na pozemské rostliny. Hosteska nikdy nebude položit základy pro budoucí sklizeň během ubývajícího měsíce nebo nepříznivě pro další růst a vývoj. dnů... Aby nedošlo k chybě hned na začátku, je třeba vzít v úvahu doporučení astrologů, kteří se obvykle nemýlí ve vztahu k rostlinám.

kdy zasadit papriky pro sazenice

Kdy podle lunárního kalendáře 2014 zasadit papriky pro sazenice? Kalendář nabízí několik termínů, které jsou pro to příznivé. 5., 6., 15. a 27. února jsou nejlepší dny pro pěstování semen pepře pro sazenice. 4., 5., 9. a 10. března jsou optimální dny pro setí pepřových semen.

Existuje mnoho skeptiků lunárního kalendáře, nicméně existuje spousta praktických potvrzení předpovědí lunárního kalendáře. Lidé často nedosahují toho, co chtějí, i když se zdá, že udělali všechno správně, ale když se podíváte na lunární kalendář, uvidíte, že den, kdy to udělali, byl pro to nepříznivý.

Kdy a jak zasít

A kdy zasadit papriky pro sazenice na agrárních principech? Ve skutečnosti je výsev semen pro sazenice nejlepší od poloviny února do konce března, takže lunární kalendář poskytuje správné informace a vzhledem k tomu, že se jím řídilo mnoho generací lidí, neměli byste to zanedbávat.

Vzhledem k tomu, že pepř se nejlépe vysazuje, když jsou jeho sazenice staré více než 90 dní, je lepší zasít semena v únoru.

kdy zasadit papriky pro sazenice

Před zasetím musí být všechna semena po dobu pěti hodin namočena v 50stupňové vodě, aby nabobtnala, a poté vložena na tři dny do vlhkého hadříku.

Je lepší zasadit každé dobré semeno okamžitě do samostatného květináče, protože papriky nemají rádi výběry.

Jak se starat o sazenice

První krmení by mělo být provedeno, když sazenice již mají dva listy.

Je nutné pěstovat sazenice při teplotě +25 stupňů během dne a ne nižší než +10 stupňů v noci.

Půda v blízkosti sazenic by měla být dobře vlhká, ale ne suchá a nemokrá, jinak rostlina buď vyschne, nebo se objeví hniloba nohou.

kdy zasadit papriky pro sazenice

V únoru až březnu musí být sazenice pepře opatřeny dalším osvětlením, aby se prodloužila doba denního světla.

Před výsadba v zemi sazenice by měly být vytvrzené, proto je třeba je vynést na terasu nebo balkon, postupně prodlužovat dobu jejich pobytu, aby si zvykla na slunce, vítr a změny teploty.

Sazenice pepře musíte vysadit na samém konci jara, tedy v květnu nebo na začátku června.

Tajemství zkušených zahradníků

Je třeba vzít v úvahu několik dalších funkcí pěstování papriky pro sazenice. Zkušenosti ukazují, že je lepší koupit semena hotová, ale ne více než dvouletá trvanlivost. Pokud rajčata poskytují dobré procento klíčivosti semen i 5-10 let po sklizni, pak papriky ve třetím roce klíčí s obtížemi.Samostatně sbíraná semena je třeba zkontrolovat, aby se zajistilo, že dozrála a byla schopna plně vyklíčit.

Za stejných podmínek mohou semena pepře klíčit pátý nebo třicátý den po setí. U čerstvých, plnohodnotných semen lze optimální dobu považovat za 2–3 týdny před prvními klíčky. Někdy má smysl uměle zrychlit klíčení semen, zvláště pokud je zpoždění v setí podle přibližných dat.

Stimulaci semen můžete uspořádat tímto způsobem: semena zabalená v plátně na 15 minut vložte do termosky s horkou vodou, poté je nechte jeden den v mrazničce v chladničce a ihned zasejte. Již naklíčená semena můžete zasít tak, že je namočíte na půl hodiny do slabého roztoku sody nebo použijete speciální biostimulátor.

Semínka pepře, která visí ve volně vázaném sáčku na baterii, obvykle vyklíčí po týdnu. Naklíčená semena se doporučuje uchovávat ve vlhkém hadříku v chladničce po dobu jednoho týdne při nízké teplotě nad nulou. Miniaturní skleník si můžete vyrobit umístěním semen ke klíčení do celofánového sáčku, který by měl být nafouknut a svázán, aby uvnitř poskytoval potřebnou vlhkost a teplotu.

Pěstování zeleniny doma si každým rokem získává stále větší oblibu. Ne proto, že je neexistuje způsob, jak je koupit, ale proto, že existuje příležitost kontrolovat kvalitu potravin, které pěstujeme, vlastními rukama. A také stojí za to vzít v úvahu jejich cílenou energetickou hodnotu, protože pokud člověk vloží svoji energii do rostliny, dostane zpět svůj znásobený dar.