Péče o výsadbu malin. Základní pravidla

Oblast, kde se mají maliny vysazovat, by měla být mírně vlhká, dobře chráněná před větrem a plně osvětlená slunečními paprsky. Ze všech bobulí patří maliny mezi nejnáročnější ve vztahu k půdě. Nejvhodnější jsou jílovité nebo písčitě hlinité půdy s propustnou vrstvou podloží.

Je známo, že péče o výsadbu malin je velmi složitý a pečlivý proces. Sazenice musí být vysazeny buď brzy na jaře, ještě před rozkvětem pupenů, nebo pozdě na podzim, poté, co listí opadne. Zkušení zahradníci doporučují výsadby pozdního podzimu. Ale když sníh zaostává, sazenice zmrznou. Proto musí být dobře vyvinuté a mít vláknité kořeny.

Hlavním pravidlem pro péči o maliny je maximální zadržování vlhkosti a cyklické zalévání. Půdní živiny potřebné pro maliny jsou zachovány pravidelným odplevelením a odplevelením.

Také při procesu, jako je péče o výsadbu malin, je důležité vědět, že toto bobule má velmi rád osvětlení. Plochy pro výsadbu malin by proto měly mít sklon nejvýše tři stupně. Před výsadbou musí být půda hnojena minerálními a organickými látkami. Vzdálenost mezi řadami by měla být 1,3 m, mezi keři, respektive 0,5 m. Kořeny maliny by měly být svislé. Zalévání je nutné ve výši jednoho kbelíku na 3 keře. Malinové keře jsou schopny přinést ovoce dobře po dobu 12 let. Poté je půda oplodněna humusem.

S výhradou všech výše uvedených pravidel brzy malinové keře přinesou lahodné velké šťavnaté bobule.

Kategorie:Bobule | Maliny