Nejoblíbenější odrůdy dýně

Dýně je zahradní plodina, která je velmi oblíbená téměř po celém světě, nebo alespoň v té její části, kde jsou příznivé podmínky pro pěstování této nádherné rostliny. Dýňové plody si získaly takovou lásku nejen díky své vynikající chuti a obrovskému množství různých pokrmů, které se z nich dají připravit, ale také díky jejich poměrně jednoduché metodě pěstování a dlouhé trvanlivosti.

Všechny dýňové odrůdy jsou nesmírně prospěšné pro lidské tělo. Obsahují obrovské množství vitamínů a při pravidelném konzumaci má dýně poměrně silný léčivý účinek. Dýně se skladuje po dlouhou dobu a při správném skladování se stává pouze zdravější a chutnější. Proto se dýně velmi často sklízí na zimu.

Pokud mluvíme o tom, které dýňové odrůdy jsou nejoblíbenější, pak lze jednu z nejchutnějších nazvat ořeškovou dýní. Je pravda, že její kultivace vyžaduje hodně světla a tepla, takže se nejlépe zakořenila v jižních oblastech.

Ti, kteří chtějí zasadit časně zralou dýni, se nejčastěji zaměřují na dýňové odrůdy, jako jsou keře Gribovskaya a Healing. Mezi pozdně zralými odrůdami, které se pěstují, aby se vytvořily velké zásoby dýně, které vydrží až do jara, jsou oblíbené takové dýňové odrůdy jako Gribovskaya Zimnaya a Slavuta.

Existuje také mnoho dalších odrůd, z nichž každá je svým způsobem dobrá, takže výběr dýňových odrůd pro výsadbu je nejlepší na základě podmínek, ve kterých budou pěstovány.
 

Kategorie:Zahrada | Dýně
Foxi avatar

Osobně pěstuji odrůdy s časným i pozdním zráním, abych mohl jíst dýně na začátku sezóny a v zimě.

Uživatelský avatar Wika

Na naší zahradě každý rok pěstujeme dýně. Je pravda, že pěstujeme odrůdu, kterou musíme, ale nikdy jsme nezůstali bez dobré sklizně. Opravdu se mi líbí, že dýně je perfektně uložená po celou zimu a není třeba se o to nijak zvlášť snažit.

Uživatelský avatar Alexey Bukatin

Moje žena a já jsme zasadili dýni ne kulatou, ale podlouhlou, jako ze dvou polovin. Vypadá to jako džbán. Její semínka jsou malá a ona sama je sladká. Kaše jsou vynikající.

Ale co Butter Puff? Poskytuje nejlepší sklizeň v naší zemi.