Fotografie kukuřice a podmínky pěstování

Kukuřice, jejíž fotografie je oslnivá na internetu a na stránkách zahradnických časopisů, je jednou z nejžádanějších plodin pro pěstování, pěstování ve vaší zahradě, spiknutí.

Musíte si vybrat kukuřici podle jejích kvalit a podmínek, které potřebuje, kukuřice, jejíž fotka se vám líbila, nemusí dávat úrodu, pokud není zaseta tak, jak potřebuje.

Kukuřice je bylinná jednoletá rostlina, která se u nás dlouhodobě pěstuje, neroste samosevem a neprobíhá divoce. Uši kukuřice mohou dosáhnout tří metrů, její kořeny jsou dobře vyvinuté a stopka není dutá.

Plodem kukuřice je stlačený obilník, jehož odstín může být od světle žluté, někdy bílé až po jasně oranžovou, v závislosti na druhu a odrůdě vysazené rostliny. Někdy najdete exotickou červenou, fialovou a dokonce i modrou kukuřici.

Místo pro kukuřici musí být připraveno na podzim, odstranit všechny plevele a jejich kořeny, uvolnit půdu a aplikovat hnojivo. Pokud používáte organická hnojiva, měla by být aplikována během kopání a minerální hnojiva. Místo pro kukuřici by mělo být dobře slunečné.

Pokud je ve vašem regionu teplo, pak by semena měla být zaseta ve velmi dobře zahřáté půdě, přibližně od konce dubna. Do každého otvoru do hloubky tří centimetrů by měla být umístěna tři semena, když výhonky vypučí, necháte jen dvě silné rostliny.

Pokud se vaše půda zahřívá po dlouhou dobu, klima neodpovídá rostlině milující slunce, můžete zkusit pěstovat kukuřici prostřednictvím sazenic. Za tímto účelem se kukuřičné semeno vysívá do rašeliny nebo papírových kelímků s výživnou směsí do hloubky nejvýše tří centimetrů a posype se pískem. Týden před výsadbou sazenic musí být krmena a vysazována velmi opatrně, protože rostlina netoleruje přesazování dobře.

Půda pod kukuřicí by měla být pravidelně kypřena a plevele by měly být odstraněny a na rostlině by se neměli objevit škůdci. Kukuřice by měla být napojena střídmě, ale pravidelně by neměla být povolena stagnace vody. Můžete vytvořit půdní kouli na spodní části rostliny, která lépe udržuje vlhkost v horkých dnech.

Kategorie:Zahrada | Kukuřice
Uživatelský avatar Wika

Jednou jsme se snažili pěstovat kukuřici na zahradě. Pokus byl korunován polovičním úspěchem: klasy se objevily, ale neměly čas dozrát. Nesedíme ji znovu, abychom se nerozrušili.

Manažer88 avatar

Nejnáročnější plodina, která je vždy velká. Až na to, že kukuřice popcorn nikdy nezroste. Hlavy zelí jsou středně velké a chutné. Ačkoli jeden stačí na 3 porce sladké kukuřice.

Allov avatar

Podle mého názoru není kukuřice nejvtipnější plodinou, kterou lze na zahradě vysadit. Pěstovat ji může i ten nejlenivější majitel. Neustále pěstujeme kukuřici, brzy povinnou a krmnou kukuřici pro zvířata.

Uživatelský avatar Olia1221

Sami si pěstujeme kukuřici na naší zahradě. Ale mám na vás otázku: obyčejná kukuřice roste normálně, ale ta pro popcorn je špatná. Možná nezraje úplně, ale popcorn z něj není vyroben, zrna se nelámu. Jaký je důvod?