Fialová cibule je lepší pro saláty a ryby

 

Fialová cibule je sladká odrůda cibule. Na Ukrajině se fialová cibule také nazývá Jalta, protože právě v této oblasti ji lze pěstovat. Existuje však mnoho druhů fialové cibule, které se pěstují v různých zemích, ale je to jižní slunce a podnebí, které nejvíce odhalují veškerou chuť této cibule.

Fialová cibule má protinádorové a antialergické vlastnosti díky skutečnosti, že obsahuje vitaminovou sloučeninu - flavonoid kvercetin. Cibule je velmi užitečná pro lidi, kteří byli v regionech s ekologickou katastrofou nebo podstoupili antibiotickou léčbu.

Fialová cibule nebo červená cibule jsou velmi krásné, díky čemuž každé jídlo získává nejen bohatou chuť, ale také získává barvy a vizuálně vypadá jídlo zajímavěji. Taková cibule má fialově červenou kůži, fialovou, maso není čistě bílé, ale proložené červenými odstíny. Luk může mít jakoukoli velikost, samotná hlava může být plochá nebo kulatá. Tato cibule se častěji používá v salátech, protože má jemnou, sladkou chuť a křupavou strukturu. Vařením ztrácí cibule barvu a chuť a pokrm získá nepříjemný namodralý nádech. Červená cibule je také skvělá k rybám. Tato cibule udržuje při pokojové teplotě asi čtyři měsíce.

Cibuli lze pěstovat třemi způsoby, a to buď prostřednictvím sazenic nebo semen, nebo prostřednictvím sad cibule. Cibuli je nutné vysazovat na jaře pod fólii nebo do skleníku, který je po založení tepla vhodné odstranit. Na jaře je cibule extrémně jemná, dobře se vyvíjí, když je přítomna dostatečná vlhkost a teplo, ale dobře snáší mírné chladu. Pokud pěstujete cibuli ze semen, nemůžete hluboce obdělávat půdu, můžete ji jen jemně uvolnit pomocí hrábě.

Na začátku léta by měla být cibule důkladně zalita, aby nebyla suchá půda, protože dochází k intenzivnímu růstu, ale není možné nalít cibuli, jinak se objeví plísňové choroby. Uprostřed léta začnou dozrávat cibulové hlavičky; pro toto období bude nejlepší teplý a suchý vzduch.

Sklizeň cibule se nejlépe provádí v teplém a hlavně suchém počasí, potom cibule vydrží déle. Ležící stonky zelené cibule naznačují, že cibule je zralá.

Uživatelský avatar alexxa

Fialová cibule chutná sladce a ve skutečnosti se nejčastěji používá do salátů. Jaké odrůdy však nelze pěstovat v jižních oblastech země? Velmi rád bych jedl zdravou fialovou cibuli i v létě, ale obávám se, že v našich severních oblastech nedozraje.

Máša avatar

Někteří farmáři píší, že je docela pravděpodobné, že dozraje, ale ztratí chuť, nebude tak bohatá a chutná.

Uživatelský avatar KsyuTka

Na Krymu se takový luk nazývá „Jalta“, protože roste v horách a má plochý tvar jen proto, aby vítr neodfoukl ze sjezdovek. Nebo je to jiná odrůda? Jaký je v tom rozdíl?

Sage uživatelský avatar

A v obchodech na cenovkách takového luku obvykle píší „červeně“. A moje babička mu říkala „modrý“. Zdá se, že každý vidí tento luk jinak)))

Opravdu miluji tuto cibuli, je nejen lahodná, ale také velmi zdobí saláty. Ale vůbec bych to nenazval sladkým. Kousne jak!