Velmi rané nebo velmi rané odrůdy brambor

Rané odrůdy brambor se sklízejí jako potrava, když má rostlina stále zelené vrcholy a kůže hlíz je velmi, velmi tenká. Takové hlízy ztrácejí vlhkost extrémně rychle, a proto je nelze dlouhodobě skladovat v horkém počasí. Všechny rané odrůdy brambor jsou rozděleny do tří skupin: velmi brzy, brzy a středně brzy s dobou zrání 40–60, 60–70, respektive 70–90 dnů.

Nejoblíbenějšími velmi časnými (nebo časně zralými) odrůdami mezi domácími zahradníky jsou Timo, Ariel a Riviera, které jsou ceněny pro svou nenáročnou péči, vysoký výnos a vynikající chuť. Timo je skutečným lídrem v době zrání mezi všemi odrůdami stolů. Cítí se skvěle za téměř jakéhokoli počasí a klimatických podmínek (tato odrůda se pěstuje téměř ve všech oblastech Ruska), má vysokou míru výnosu, prakticky není ovlivněna různými chorobami, zejména rakovinou brambor, a je dokonale skladována po dlouhou dobu .

Neméně produktivní je odrůda zvaná Ariel, jejíž charakteristickou vlastností je absence ztmavnutí hlíz během vaření a schopnost sklízet dvě plodiny v jedné sezóně. Tento brambor prakticky nereaguje na zvlnění listů, různé viry ani hlístice, je však velmi citlivý na pozdní plíseň listů. Odrůda Riviera může také přinést dvakrát za sezónu (zejména v jižních oblastech), má vynikající prezentaci a dobrý vkus a může být dlouhodobě skladována.

Kategorie:Zahrada | Brambory
Uživatelský avatar Oleg

Přestal jsem tyto odrůdy vysazovat. Za prvé, několikrát keře zemřely na mráz, další problém, brouci z raných odrůd okamžitě zaútočili na sazenice běžných. Jedí téměř u kořene.

Uživatelský avatar Egorr

Také na jaře míváme často mrazy, a tak se snažím nenamáhat s výsadbou časných brambor. Ale později v létě vám teplota umožňuje rychle získat rychlou sklizeň z běžných odrůd.

Goshia avatar

V našem regionu lze brambory vysazovat v dubnu, někdy i na konci března. Proto nám všechny tři rané odrůdy brambor uvedené v článku poskytnou dvě sklizně za sezónu.