Na jaře vrchní dresink z česneku s diviznou

Přestože je česnek jednou z nejvíce mrazuvzdorných plodin milujících vlhkost, je také neuvěřitelně citlivý na kyselost Země. Z tohoto důvodu je pro její pěstování nutná neutrální a poměrně úrodná půda. Po dobu 1,5-2 týdnů (pro zimní plodiny) a měsíc (pro žhavé) by měla být půda připravena k výsadbě česneku. K tomu se na údajné postele nalije směs skládající se z kbelíku humusu, 1 polévková lžíce. l. superfosfát, 2 lžíce. l. síran draselný, jedna a půl plechovky popela.

Při výběru místa přistání byste se měli vyvarovat nížin, kde se hromadí roztavená voda, a výšek, kde převládá vítr.

Existují dva druhy česneku - zimní a tvrdý česnek. Zimní plodiny se vysazují na podzim 1,5 měsíce před nástupem mrazu, v průměru koncem září - začátkem října. Koneckonců je to dobré zakořenění rostliny, které poskytne vynikající odolnost proti chladu a mrazu.

Při dobré sklizni hraje důležitou roli vrchní obvaz. Každý zahradník si sám zvolí vrchní obvaz pro svoji úrodu. Nejúčinnější a nejlepší krmení česneku na jaře se však provádí pomocí divizny s vodou v poměru 1: 7. Stává se to asi týden poté, co se sníh úplně roztaje. Doporučuje se krmit zimní česnek pouze jednou po celou dobu růstu a zrání (na rozdíl od horkého česneku, který se krmí 2-3krát), a to přesně v době klíčení, tj. Na jaře.

Vrchní oblékání česneku na jaře bude účinnější, pokud jsou postele okamžitě poté mírně a mírně zalévány.

Kategorie:Zahrada | Česnek
Julia avatar

možná je česnek stále na jaře a není žhavý? smát se

Elenin obrázek

Krmím česnek nitroammofoskou: Rozložím krabičku s nitroammofoskou na kbelík s vodou a vysypu ji. Česnek roste velký a krásný.

Uživatelský avatar Ivan Sergeev

Myslím, že divizna je velmi vhodné hnojivo, které může skutečně zvýšit výtěžek česneku. Ale obvykle používám toto hnojivo na podzim, na jaře je v zahradě dost dalších prací.