Výsadba kořenového celeru

Celer (jeho různé druhy) je dnes rozšířen po celém světě. A pokud byla ve starověku považována za čistě léčivou rostlinu, brzy byly oceněny také chuťové vlastnosti této rostliny. Takže celer se stal kořením pro různé pokrmy, stejně jako jejich plnohodnotnou součástí. Lidstvo se naučilo používat všechny části rostliny: od kořenů až po špičky listů. Kořenový celer pro mnoho zahradníků je nejlepším řešením, protože umožňuje zabít dva ptáky jedním kamenem. Listnatý druh má zároveň nepoužitelný oddenek.

Je lepší zasít celer brzy, v únoru doma, do připravených nádob. Semena je také dobré předem namočit v teplé vodě. Výsadba kořenového celeru v otevřeném terénu se provádí někde od poloviny května, kdy již zima rozhodně ustupuje.

Pro úspěšnou tvorbu kořenových plodin musí být půda pravidelně kypřena a zvlhčována. Vrchní obvaz také neublíží, celer má velmi rád zředěný diviznu. Pro tuto kulturu není nutné vyčlenit samostatnou postel. Můžete jej kombinovat s rajčaty, squashem, keřem. Z toho budou mít prospěch oba sousedé.

Celer je jednou z nejdelších jater v zahradě. Na podzim začíná aktivně růst. Nemusíte to vykopávat, pokud to počasí dovolí. Obvykle se to děje od samého začátku podzimu, podle potřeby, a do konce října jsou postele již prázdné.

Velké okopaniny váží půl kila nebo i více. Dělají pikantní salát oblečený s majonézou - zásobárna vitamínů, mikro a makro prvků. Je nutné opatrně jíst tuto rostlinu pro těhotné ženy a lidi s vysokou kyselostí, žaludečními vředy, křečovými žilami a tromboflebitidou.
 

Kategorie:Zahrada | Celer
Ellin avatar

Nevěděl jsem, že je nutné zasadit sazenice na otevřeném terénu, nebylo možné pěstovat semena se semeny, vezmu to v úvahu. Co můžete kromě divizny krmit? Vařené celerové pyré lze kojencům podávat také ve formě bramborové kaše od 6 měsíců.

Uživatelský avatar Tigranyan

Již jsme zasadili kořen celeru pro sazenice. Každý rok vysazujeme asi jednu postel na přípravu salátů na zimu. Nerobíme mezery, i když letos se to pravděpodobně pokusíme.

Uživatelský avatar Olga Mironovna Sveridova

Zasazuji hodně kořenového celeru, protože je to velmi užitečné. Dělám s ním v sezóně saláty a multivitaminové džusy a nápoje, čaje a nálevy. Zmrazil jsem to na zimu. Ačkoli kamarád krájí jemně a mísí to se solí.

Uživatelský avatar Tigranyan

Vážená Olga Mironovna Sveridova! Také celer nakrájíme na kostičky a smícháme se solí, na zimu dáme do sklenice. Můžete také sušit, ale nepřesušovat! To je důležité.

Celer mám velmi rád, zvláště v salátech a jako koření na boršč. Tři roky po sobě se snažím pěstovat kořenový celer ve svém venkovském domě, ale prostě to nefunguje. Někde jsem četl, že je nutné ji zasít pro sazenice téměř v prosinci. Může někdo sdílet tajemství rostoucího kořenového celeru?