Jak si vybrat luk pro výsadbu

Navzdory skutečnosti, že zima je v plném proudu, zahradníci a zahradníci již začínají přemýšlet o budoucí sklizni, jaký materiál by měl být připraven, jaká hnojiva a chemikálie se mají zásobit, nebo stojí za to použít lidové metody hubení plevelů a škůdců ? Cibule jsou obvykle vysazeny mezi prvními. Koneckonců, tato rostlina se úspěšně pěstuje doma na parapetu - na peří. Ale jak si vybrat cibuli pro výsadbu, aby vás sklizeň potěšila a vynaložené úsilí nebylo zbytečné?

Ano, zdá se, jaký je rozdíl mezi pochodněmi, které lze vložit do sklenice vody a po několika dnech získat první sklizeň zeleného peří? S největší pravděpodobností v tomto případě není žádný rozdíl, pokud má pouze žárovka uvnitř pupeny pro peří.

Aby bylo možné pěstovat cibuli pro potraviny a skladování, musí být splněno několik podmínek.

Nejprve musí být semena nebo hlavičky cibule, kterou zasadíte, suché a pevné. Cibule se pěstuje od nuly ve dvou fázích. Nejprve se zasadí semena cibule a získají se sady cibule. Ve druhé fázi se sadí cibule a získají se plnohodnotné cibule.

Aby se předešlo plísňovým chorobám při výsadbě cibule, musí být semena nebo cibulové sady před výsadbou ponořeny na 15 minut do horké vody - do 50 stupňů Celsia. Při výběru místa pro výsadbu cibule byste měli pamatovat na to, že tato rostlina miluje teplo a sluneční světlo. Místo by proto mělo být dobře osvětleno sluncem, větrem. Jako každá rostlina, i cibule potřebuje pravidelnost, ale bez podmáčení, zalévání a včasného krmení.

Hodně štěstí!

Kategorie:Zahrada | Cibule
Allov avatar

Moje matka a já jsme se vždy snažili zasadit cibuli tykanka, ale sklizeň nás téměř vždy velmi rozrušila. Z nějakého důvodu neroste do požadované velikosti, některé malé a to je vše. Přestali s pěstováním cibule úplně ...

Anetta avatar

Cibule vždy dobře rostla, ale byl problém, jak ji uchovat. Z nějakého důvodu to začalo hnit zevnitř. A letos jsme koupili nějaký nekvalitní set. Všechna peří zežloutla, téměř jakmile se vylíhla. A pak to, co prostě neudělali. Letos nebudeme mít luk.

Goshia avatar

Aby cibule sazenice dobře rostla, neměla by být příliš malá a příliš velká, jinak by ve druhém případě začala růst v šíp a takové žárovky považuji za vadné.

Krons avatar

Zpočátku jsem na jaře na trhu koupil malé sazenice cibule a zasadil je. Na konci léta nebyly žárovky velké. Pak jsem se to pokusil zasadit semeny. Na podzim sklidil sazenici a na jaře ji zasadil. Cibule se zvětšily a byly perfektně skladovány po celou zimu. A od té doby si sám vypěstoval sazenici cibule ze semen a zasadil ji příští rok.
A vzhled semenných šípů na cibulkách druhých let je nevyhnutelný. Právě jsem je odřízl v počáteční fázi růstu a pak to nemělo vliv na velikost a kvalitu ovocných cibulí.