Velkoplodá rajčata v naší zahradě

Letos jsme se při plánování pěstování plodin rozhodli zaměřit na velkoplodá rajčata. Z nabízených odrůd jsme vybrali hotové sazenice s výškou 20-30 cm takových odrůd jako „Bull's Heart“ a „Pink Giant“ (někde se setkaly jako Pink Gigella).

Keře, skládající se ze 2–3 semen, byly zasazeny do připravených jamek oplodněných shnilým diviznem. Otvory byly vytvořeny v šachovnicovém vzoru pro volný růst rajčatových keřů, které dorůstaly až 1,5 metru.

Důležitým pravidlem je nezapomenout na podporu keřů, protože těžké a četné plody táhnou keř na zem a kmeny se pod tíhou často zlomí. Pro každý keř jsme připravili vysoké kolíky, ke kterým jsme nakonec připojili kmeny. Pro upevnění je lepší použít široké pásky, aby nedošlo k poškození spoje. Největší a nejlepší ovoce padlo na první a druhou růstovou fázi - asi 800-900 gramů na rajče.

Velkoplodá rajčata milují dostatečné teplo a světlo, proto je lepší je umístit na otevřená místa, aby rostlina nespadala do přímých paprsků poledního horkého slunce. Při silném horku je nutné zajistit zalévání každé 2-3 dny. Za mírného počasí stačí jednou týdně.

Tento druh rajčat vyniká nejen svou velikostí (hmotností plodů a růstem keřů), ale také svou mimořádnou chutí, nesrovnatelnou s běžnými nízko rostoucími rajčaty. Mezi velkoplodými rajčaty jsou obzvláště oblíbené tyto odrůdy: Orlí zobák, Pýcha Sibiře, Růžový med, Sevryuga, Sibiřský trumf, Velký válečník, Eso, Lev, Tyutchevskij, Spartak a další.

Kategorie:Zahrada | Rajčata
Foxy avatar

A letos jsem nepěstoval velké odrůdy. Bylo tam hodně cherry rajčat a nebyla tam ani jedna dobrá rajče z 15 keřů ve velkém množství. Jaký by mohl být důvod?

Letos jsme měli opravdu velkou úrodu rajčat. Nebylo snadné shromáždit střední a malé pro zimní koření. Ale jedli jsme šílené množství rajčatových salátů. Býčí srdce bylo prostě sladké.

Uživatelský avatar Zhenya

A pěstujeme růžový med, lahodná rajčata, vynikající odrůdu. Aby rostly opravdu velké, odřízli jsme další nevlastní synky a květiny a nechali na větvi dva nebo tři plody.

Uživatelský avatar Zhenya

A pěstujeme růžový med, lahodná rajčata, vynikající odrůdu. Aby rostly opravdu velké, odřízli jsme další nevlastní synky a květiny a nechali na větvi dva nebo tři plody.