Jak pěstovat dobrá rajčata?

Před pěstováním dobrých rajčat, a hlavně těch chutných, musí být splněna řada podmínek.

1. Sázejte rajčata na místo, kde budou mít maximální sluneční světlo.

2. Každý keř by měl dostávat dostatek vlhkosti.

3. Je nutné řádně oplodnit každý keř v raných stádiích vývoje a udělat si přestávku v oplodnění před vytvořením vaječníků, protože hnojení dusíkem zabrání tomu, aby se vaječníky dobře vyvíjely.

4. Aby květiny nespadly, ale aby byly přivázány k rajčatům, musíte si pomoci, protože několikrát týdně až do jedné hodiny musíte protřepat každý keř nebo samostatný kvetoucí kartáč, abyste rajčata opylovali .

5. Nevybírejte rajčata příliš brzy, čím déle jsou vázána na keř, tím lépe dozrávají.

Jak pěstovat dobré rajčata ze sazenic?

Semena se musí začít připravovat již v lednu, k tomu potřebujete:

- zahřejte semena na teplotu ne vyšší než 60 stupňů;

- pak je všechny nutné umístit do 3% solného roztoku;

- vyberte pouze ta semena, která padla na dno, a důkladně je opláchněte;

- poté je vložte na dvacet minut do roztoku manganistanu draselného;

- vyjměte semena a sušte hodinu;

- pak musíte semena namočit do mikroživinového hnojiva a poté je zabalit ještě mokrá do gázy a začít tvrdnout: po dobu dvanácti hodin je střídavě vložte do chladu a nechte je při pokojové teplotě. Tento postup musí trvat nejméně dvanáct dní;

- pak jsou semena připravena k výsadbě, vyjde přibližně v únoru;

- semena jsou zaseta do připravené půdy, do mělkých otvorů a mírně posypaná zeminou, pečlivě navlhčena, pokryta filmem a umístěna na místo, kde teplota neklesne pod 25 stupňů;

- když se vylíhnou všechny sazenice, je třeba sazenice přesunout tam, kde je teplota asi 15 stupňů, sazenice se napojují ne více než dvakrát týdně;

- když se objeví skutečný list, provede se výběr.

Kategorie:Zahrada | Rajče
Uživatelský avatar Alena

Vybíráme odrůdy podle podmínek pěstování a podnebí. Určitě budeme stepchild keře, dáváme přednost kvalitě před kvantitou, někdy necháme tři nebo čtyři kusy na jedné větvi.

Helen avatar

A každý rok experimentujeme: objednáváme asi tucet různých odrůd, na nakládané okurky, na salát, nebo se nám prostě líbil vzhled. Staráme se, hnojíme, stříháme vše, jak má být, takže každý rok sbíráme bohatou úrodu.

Uživatelský avatar Alexander52

Letos naše jaro bylo pozdě, sazenice byly zarostlé, udělal jsem postel ve vzdáleném rohu, vykopal na desky, zasadil, nedoufal v sklizeň. Nestaral jsem se o ně zvlášť, byly pomalu zarostlé plevelem. V září jsem se rozhodl vyčistit tuto oblast na zimu. Představte si moje překvapení, když jsem viděl velká, čistá (a ve skutečnosti prakticky ležela na zemi) rajčata, shromáždil jsem celý kbelík. Takže bojujte s plevelem.

Uživatelský avatar Mironych

Vše záleží na péči. Moji sousedé vyzkoušeli nejrůznější odrůdy: časné, určující, neurčité, v polovině sezóny, hybridy F1 a jejich výsledky jsou vždy podprůměrné. Myslí si, že ta odrůda to vezme úplně sama. A další babička, která sama dostává semena dvacet let, má vždy rajčata na pastvu pro oči! Myslel jsem, že během této doby už šlechtila svou vlastní odrůdu, vzala semena, ale také nic nadpřirozeného. Potřebujete jen péči, práci! Únava v zimě bude zapomenuta a výsledky potěší celou zimu a dokonce i jaro.