Teplá postel pro okurky: děláme společně

Okurky jsou extrémně teplomilná plodina, kterou je žádoucí pěstovat při teplotě nejméně dvaceti stupňů. Zkušení zahradníci dávají přednost pěstování okurek výhradně ve sklenících. Chcete-li získat dobrou úrodu této mimořádně chutné a zdravé zeleniny, ale nemáte příležitost vybudovat skleník, přijde vám na pomoc takzvaná teplá okurková zahrada.

Teplá postel pro okurky by měla být připravena od časného jara, nejlépe na podzim. Nejprve byste měli vykopat příkop, jehož šířka by měla být alespoň metr a hloubka - padesát až šedesát centimetrů (tj. Dva bajonety lopaty). Řezané kusy dřeva jsou položeny napříč drážkou, nejlépe ze všeho - čerstvé palivové dřevo o délce 60-70 centimetrů a po stranách příkopu je hozeno různými větvičkami, pilinami, štěpkami a jiným dřevěným odpadem. Výsledná struktura musí být shora pokryta obráceným drnem a opatrně sešlapána.

Chcete-li zlepšit tepelně úsporné vlastnosti takové konstrukce, můžete ji orámovat dřevěnou krabicí, která na jižní straně vytvoří zkosení desek (ne více než 10-15 stupňů). Poté je pole položeno skluzavkou ze suchého dřevěného listu. Poslední vrstvou teplé postele je desetimetrová vrstva Země, která je ve stejném poměru kompostována. Životnost takové postele je asi deset let, ale bude muset být pravidelně „opravována“, to znamená, že každé jaro musí být vyplněna novou vrstvou plechu, která při přelití doplní postel kvalitním listem humus.

Kategorie:Zahrada | Okurky
Uživatelský avatar Ivan Sergeev

Velmi rozumné doporučení pro jaro, kdy se země zahřívá velmi pomalu do hloubky, ale je zajímavé, jak se taková postel chová v létě během velkého tepla. Zdá se mi, že okurky mohou jen čichat.

Avatar Lera1

Možná jsem něčemu nerozuměl, ale mám otázku pro autora článku, odkud bude světlo na okurky? To, co jsi popsal, jsem si představil něco jako příkop, který je pokryt kousky dřeva a nahoře listy.