Medvědí česnek

Cibule divokého česneku se také nazývá medvědí cibule. Cibule divokého česneku je vytrvalá nenáročná mrazuvzdorná rostlina, která se velmi snadno pěstuje.

Ramson má úzkou a protáhlou baňku, jejíž průměr je až jeden centimetr. Listy jsou často dva, jejich šířka je asi 3-5 centimetrů. Listy na velkých řapících. Ve vzhledu listy připomínají konvalinku. Ramson má stopku, která dosahuje výšky 20-30 centimetrů. Je korunován deštníkem s bílými květy. Příď dorůstá, jakmile se sníh roztaje. Ramson kvete v květnu nebo začátkem června. Nadzemní část cibule odumře počátkem července, takže když kvetení skončí a listy vyblednou, nelze divoký česnek najít v zeleni jiných rostlin.

Můžete jíst čerstvý divoký česnek, květinové šípy a cibule. Všechny části této rostliny mají tlumený česnekový zápach a sladce kořeněnou jemnou chuť. Cibule divokého česneku lze solit, kvašit, nakládat, sušit, mražit, používá se jako ochucovadlo pro ryby, maso, zeleninová jídla a zvěřinu. A z mladých listů se získá lahodný jarní salát.

Od starověku byla cibule divokého česneku považována za lék, který dobře čistí žaludek a krev. Cibule divokého česneku se používá k léčbě onemocnění štítné žlázy, bronchitidy, zánětu středního ucha, revmatismu a aterosklerózy. Tato rostlina má také antimikrobiální účinek, používá se pro kurděje. Divoký česnek obsahuje velké množství vitamínů, phytoncidů, biologicky aktivních látek, minerálních solí, éterických olejů. Jíst divoký česnek by měl být v malých porcích, protože může vyvolat exacerbaci gastritidy a peptického vředu.

Uživatelský avatar Wika

Pokud vím, jiným způsobem se tento luk nazývá baňka, což je skutečný nález pro lovce vitamínů na začátku jara.

Avatar Marina867

Zasadil jsem pro syna divoký česnek, protože na jaře je nutné podporovat imunitní systém a divoký česnek je velmi bohatý na vitamíny. A opravdu se mi líbí jeho česneková chuť, zejména v salátech.

Uživatelský avatar KsyuTka

Ráda bych šířila takové kouzlo, ale ani nevím, kde sehnat semena nebo cibule a jestli taková zásobárna vitamínů vyroste v krymské oblasti. Nikdy jsem to nezkoušel. Opravdu chci!

Allov avatar

A našel jsem semínka a zasadil jsem podle pravidel, ale on je vzal a nevyklíčil. Velké zklamání. Čekal jsem na něj až do posledního, očividně semena, na která jsem narazil, jsou nekvalitní. Příští rok to zkusím znovu zasadit, možná budu mít štěstí.

Lesyin avatar

Prostě to nedokážu vypěstovat ... Semena jsou v prodeji, ale zjevně jsou nutné určité podmínky. Zasadil jsem ji od podzimu a od jara se stratifikovanými semeny nevyklíčí. Zřejmě je lepší to znásobit rozdělením, zbývá najít, ve kterém dači roste a vzkvétá)

Uživatelský avatar Petrovich82

Na rohu pozemku roste luxusní smrk a pod ním jsem připojil divoký česnek a začalo to perfektně. Každé jaro to jíme čerstvé. A také divoký česnek (nebo jak se tomu říká v naší sibiřské baňce) lze na zimu rozdrtit solí. Ukázalo se, že je to páchnoucí, ale chutná a velmi zdravá pochoutka.