Hruška "just Maria": charakteristika odrůdy, podmínky pěstování a způsoby reprodukce

Pear Just Maria patří k novým odrůdám, které dozrávají koncem podzimu. O tuto rostlinu je poměrně snadné se starat, což způsobilo její vysokou popularitu u mnoha zahradníků.

Obsah:

Popis odrůdy hrušek "just Maria"

Popis odrůdy hrušek "just Maria"

Hruška Prosto Maria je středně velký strom, který může za normálních podmínek růstu dorůst až do výšky tří metrů. Vyznačuje se přítomností úzké pyramidové koruny, která má průměrnou hustotu. Koruna tohoto stromu může dosáhnout průměru 2,5 metru. Větve hrušky Just Maria vyčnívají z kmene v pravém úhlu a jejich konce stoupají.

Tato rostlina má hruškovité hladké plody, jejichž tvorba se provádí na oštěpech a prstencích.

Vlastnosti odrůdy:

 • Plody mají zelenožlutý odstín a lesklou slupku.
 • Hmotnost jednoho plodu této rostliny je asi 200 gramů.
 • Když je hruška plně zralá mít zlatožlutou barvu.
 • Plody hrušky Just Maria se vyznačují přítomností podkožních teček nazelenalého odstínu.
 • Dužnina ovoce se vyznačuje střední hustotou, mastnou, něžnou, příjemnou vůní a sladkokyselou chutí.
 • Plody obsahují malá semena tmavě hnědé barvy.

Podmínky pěstování

Podmínky pěstování

Triky pro pěstování hrušek:

 • Pear Just Maria dokáže snadno snášet stín, ale dlouhodobý pobyt této rostliny v takových podmínkách může vést k jejímu vadnému vývoji. Proto musí být hruška pěstována na nestínovaných místech, aby byl zajištěn vysoký výnos.
 • Slunečné místo s částečným stínem je pro tuto odrůdu hrušek ideální.
 • Tato rostlina má velmi ráda vlhkost. Proto musí zajistit hojné a pravidelné zalévání.
 • Pokud tato pravidla nedodržíte, můžete výrazně snížit úroveň mrazuvzdornosti dané rostliny. Při zalévání hrušky byste to neměli přehánět. V případě, že jsou kořeny hrušky Just Maria zaplaveny vodou, sání chloupků kořenového systému rostliny kvůli nedostatku kyslíku zemře.

Hruška Just Maria velmi miluje teplo, proto musí být zasazena na dostatečně slunečných místech.

Hruška potřebuje nejen bohatou, ale i pravidelnou sklizeň poskytovat vyváženou stravu... To znamená včasnou aplikaci hnojiv v požadovaném množství.

Je nutné hrušku pravidelně krmit, což bude mít příznivý vliv na její růst a vývoj. Pokud je hruška Just Maria vybavena správnými podmínkami, ve kterých bude růst, můžete dosáhnout poměrně bohaté sklizně.

Vlastnosti péče o hrušky

Vlastnosti péče o hrušky

Hruška Jen Maria potřebuje pečlivá péče... Jinak bude tato rostlina bolet, růst a špatně se vyvíjet. Na podzim mohou hlodavci hrušku poškodit.Proto je nutné po výsadbě kmeny stromů svázat silným papírem.

Tato rostlina je velmi náchylná na mráz.

Jeho kořenový systém je obzvláště ovlivněn. Proto je to na podzim nutné připravte hrušku na zimování. Za tímto účelem je kolem stromu vytvořena hromada země. Také za účelem izolace může být místo kolem stonku této rostliny pokryto listy.

Mladé hrušky Just Maria potřebují:

 • Přístup vzduchu do kořenového systému. Proto musí být tato rostlina pravidelně uvolňována a odstraňována.
 • Pěstování hrušek vyžaduje pravidelné oplodnění.
 • Tato rostlina vyžaduje pravidelnou aplikaci draslíku, fosforu a dusíku. Dusík musí být smíchán s půdou a naplněn do speciální drážky, než strom zakvitne.
 • Potašová hnojiva se nalijí do dostatečně hlubokého příkopu a pokryjí se zemí. Tento postup se provádí jednou za 4-5 let.
 • Také pro úplné zrání plodů této rostliny po jejím kvetení je nutné přidat 0,4% roztok močoviny.

Rozmnožování hrušek řízky

Rozmnožování hrušek řízky

Hruška Just Mary se může množit následujícími způsoby:

 • Výstřižky.
 • Vrstvy.
 • Semena.

Šíření hrušek řízky je jednou z nejúčinnějších metod.

Hruškové řízky:

 • To vyžaduje vezměte zelenou stopku z plnohodnotné rostliny a umístěte ji na vysoké teploty (od 20 do 25 stupňů). To umožní řezání poměrně rychle zakořenit.
 • Na vybraném řezu musí být listy. To vám umožní sledovat jeho naroubování.
 • Pro zajištění vysoké teploty řízků lze použít fóliový kryt. V tomto případě je nutné zajistit takové podmínky, aby nedocházelo k přehřívání vzduchu.
 • Abyste ochránili stonek hrušky Just Maria před přehřátím, je nutné na ni natáhnout vlhký hadřík. Tato tkanina by navíc neměla zastíňovat rostlinu. Jinak bude poměrně slabá a nebude se moci plně rozvinout.
 • V horkých dnech by měly být řízky postříkány vodou 5-6krát denně, pokud je slunečný den. V oblačném počasí se postřik provádí pouze 2-3krát denně. Tento postup je nutné provádět, dokud nejsou listy zcela navlhčené.
 • Řízky ve skleníku musí být umístěny tak, aby byly mírně nad úrovní terénu.

Aby se řízky hrušky Just Maria rychleji zakořenily, musí být ošetřeny růstovými stimulanty.

Heteroauxinové tablety jsou pro tento krok ideální. Musí být rozpuštěny ve vodě, kde budou řízky v budoucnu ponořeny. Pro rychlý vznik kořenů můžete také použít tekuté stimulanty, které se použijí k ošetření řízků před zasazením do země.

Pokud se stimulanty používají v nedostatečné koncentraci, může to zpomalit růst řízků. Proto při používání stimulantů musíte být maximálně opatrní.

Šíření hrušek vrstvením

Šíření hrušek vrstvením

Nejjednodušší způsob, jak šířit hrušku Just Maria, je šířit se svislými vrstvami.

Důvodem je, že není nutné kontrolovat podmínky prostředí během štěpování rostlin. Pro vrstvení je nutné zvolit správné výhonky ze zralé hruškové rostliny Just Maria.

Zpočátku je nutné připravit půdu, která je určena pro zakořenění výhonků. K tomu je nutné zajistit oblast bez světla, nasycení vlhkostí a kyslíkem. Aby se kořeny vytvořily co nejdříve, je nutné zakrýt stonek, a tím chránit půdu před účinky světla. Za tímto účelem se provádí hilling nebo zakrytí výhonků půdou.

Při chovu hrušky, Just Maria, je nejlepší použít obyčejné výhonky:

 • Tato metoda je nejen jednoduchá, ale také docela účinná. Mateřská rostlina přitom není prakticky poškozena.
 • Větev mateřské rostliny musí být pokryta zeminou a ponechat pouze vrchol.
 • Na místě, kde je výhonek pokrytý zemí, se vytvoří kořeny.
 • Jakmile se na vrstvě objeví dostatečné kořeny, lze ji bezpečně oddělit od mateřské rostliny.
 • Aby bylo zajištěno účinné uchycení kořenů, je nutné použít výhonky, které mají rozvinutou schopnost tvorby kořenů. K tomu je nutné odříznout větve z hrušky dvanáct měsíců před položením kořenů.

Díky tomu, mladý výhonky porostou dostatečně rychle... Pro množení hrušek je nejlepší použít takové výhonky Just Maria. Je to proto, že je mnohem snazší je ohnout k zemi. Tyto výhonky se také zakoření mnohem rychleji, což jim umožní oddělit se od mateřské rostliny dříve.

Hruškové roubování „jen Maria“

Hruškové roubování „jen Maria“

Reprodukce roubováním je poměrně komplikovaný a časově náročný postup. Spočívá v tom, že z jedné rostliny je nutné vzít větev a naroubovat ji na druhou. Rostlina, na kterou se roubování provádí, se nazývá kmen. Část rostliny, která bude naroubována a která se v tomto případě nazývá potomkem, je hruška Just Mary.

Takto můžete hrušku rozmnožovat před začátkem toku mízy nebo po jeho skončení.

K očkování potřebujete:

 • Ze středu koruny hrušky vyřízněte jednoleté řízky. Délka řezu by měla být taková, aby na ni byla umístěna 3-4 pupeny. Tato akce se provádí na začátku zimy, protože první mrazy mohou dřevo ztvrdnout.
 • Výrůstky musí být na zimu svázány do svazků a umístěny v suterénu. Na tenkou větev můžete zasadit stonku. Chcete-li to provést, musíte si vybrat podpník a potomstvo, které se ideálně hodí k průměru.
 • Pažba by měla být dlouhá asi 3 centimetry. Potomek a pažba jsou řezány pod ostrým úhlem, což zajistí dobré přežití.
 • Po zkombinování potomka a podnože je nutné je zabalit napínací fólií a zajistit elektrickou páskou.
 • Pokud je nutné naroubovat na tlustou větev nebo znovu štěpit celý strom, použijte metodu děleného roubování. K tomu je nutné připravit dva potomky, jejichž tloušťka je desetkrát menší než tloušťka podnože.
 • Podnožová větev musí být odříznuta hladce a opatrně. Dále je v něm proveden příčný řez. Aby se dřevo mohlo od sebe odtrhnout, je uprostřed řezu ucpaný klín. Na potomcích je nutné provést klínovité řezy a vložit je podél okrajů řezu pažby.
 • Podnož musí být vložena takovým způsobem, aby kůra potomka byla vyrovnána s kůrou podnože. Okraje potomka musí být omotány elektrickou páskou a řezy musí být pokryty zahradním lakem.

Roubování se provádí, aby se zlepšil výnos hrušek Just Maria.

Tento postup může zlepšit nejen množství výnosu, ale také kvalitu ovoce. Pear Just Mary je docela nenáročný strom... Aby tato rostlina mohla správně růst a vyvíjet se, musí poskytovat slunné místo, plné zalévání a včasné hnojení.

Je také nutné, aby hruška provedla včasné prořezávání, které umožní správný tvar koruny stromu. Se všemi těmito postupy můžete dosáhnout vysokých výsledků, pokud jde o výnos stromu.

Více informací naleznete ve videu.

GrifKing avatar

 

Říkají velmi chutné hrušky. Soused loni na jaře mi přinesl sazenici na 8. března. Pro dárek. Zasadil jsem to na klidném, slunném místě, rychle začal, vesele rostl. Čekám, až narostou hrušky.

Gillianin avatar

Tato odrůda hrušek roste v našem venkovském domě. Líbí se mi, že dozrává na podzim a je dlouhodobě skladován. Snadná péče - hlavní věcí pro ni je slunce a zalévání. Samotné ovoce je sladké a chutné.

Loni byla dobrá sklizeň. Vypadá to, že jeden strom nám stejně nebude stačit. Pokusím se šířit řízky. Štěpování, ať už jsem se snažil jakkoli, nefunguje, dělám něco špatně.