Jak se starat o hrušku

Zdá se, že pěstování a péče o běžné ovocné stromy, jako je hruška, může být obtížné? Ale jako každý jiný strom, i hruška vyžaduje dodržování několika pravidel při pěstování a dobrém plodu. V 17. století jeden ze slavných francouzských pěstitelů ovoce řekl, že žádná zahrada nemůže být úplná bez hrušky. A ve starověku to byla hruška, která se nazývala plodem bohů.

Jak se tedy o hrušku starat, aby toto ovoce bohů bylo vždy na našem stole?

Za prvé, je velmi důležité zasadit strom na světlé místo, protože hruška kvete pouze na dobře osvětlených místech, a proto přináší velkorysé plody.

Zadruhé, hruška musí být tvarována tak, aby slunce dopadalo na každý list a na každou větvičku. Zejména ráno, kdy v listech probíhají všechny nejdůležitější procesy pro zdraví a plodnost. Kvůli nedostatku světla na určitých větvích se květiny nevyvíjejí, a proto plody. Proto musí být větve, které jdou dovnitř stromu, odříznuty. V žádném případě by neměla být samotná hruška zasazena ke zdi - jednoduše vás nepotěší svými šťavnatými plody.

Zatřetí, pouze v nejtěžším suchu lze hrušku zalévat další vodou. V běžných dnech bez deště bude hruška se svými dlouhými kořeny extrahovat zemi ze země. Půda poblíž stromu musí být pravidelně uvolňována.

Začtvrté, jako každá rostlina, i hruška potřebuje krmení, je to možné pouze jednou ročně - s minerálními a organickými hnojivy, která obsahují dusík.

Tato jednoduchá základní pravidla péče lze rozlišit podle odpovědi na otázku, jak pečovat o hrušku.
 

Kategorie:Zahrada | Hruška
Manažer88 avatar

Hruška je velmi rozmazlená. Ale neřekl bych, že je příliš milující slunce. Zde roste za řadou jabloní a dosud nevyrostl vysoko, ale i přes ztmavnutí přináší ovoce dobře. Na jaře je nutné kopat a aplikovat hnojivo.