Jak pěstovat hrušku

Pěstování hrušky ve skutečnosti není tak snadné jako například pěstování jabloně, protože je teplomilnější. Ale na druhou stranu je odolnější než jabloň a začíná přinášet ovoce po dobu 5 let.

Výběr místa pro výsadbu hrušek

Mělo by to být rovnoměrné, suché a dobře osvětlené místo, kde vysoká podzemní voda neprochází, jinak mírně zamrzne. Půda musí být výživná a úrodná - to je samozřejmé.
Místo výsadby hrušek by mělo být trvalé, je velmi nežádoucí jej přesazovat, zejména po třech letech.
Aby bylo zajištěno správné opylování, je třeba vysadit několik odrůd hrušek.

Příprava jámy pro výsadbu hrušek

Otvor musí být hluboký - nejméně jeden metr, průměr - nejméně 80 cm.
Přidejte do kbelíku kbelík s pískem, dva kbelíky humusu, sklenici superfosfátu a 3 lžíce síranu draselného. To vše by mělo být smícháno se zemí, která byla získána při kopání díry pro hrušku.
Je také nutné nalít do jámy sklenici vápna zředěného 10 litry vody.
Nalijte další dva kbelíky vody do díry a nechte ji týden. Je po takové době, kdy můžete začít s výsadbou hrušek.

O hrušku byste se měli starat stejně jako o jiné ovocné stromy - zalévat ji, chránit před škůdci a chorobami, hnojit a samozřejmě milovat.

Tvorba koruny v hruškách se obvykle vyskytuje nezávisle, nevyžaduje speciální prořezávání. Ale na jaře by měly být odstraněny zmrzlé nebo sušené větve.

Při správné péči bude hruška každoročně potěšena dobrou sklizní, počínaje 5 lety po výsadbě.

Kategorie:Zahrada | Hruška

Vždy jsem snil o tom, že na místě budu pěstovat hrušku, protože je to velmi zdravé ovoce. Teď už vím, jak to udělat správně

Avatar Lera1

Speciálně jsem koupil ten druh hrušky, který jsem potřeboval na bazaru, a potom jsem ho zasadil do mého dacha, všechno se podařilo, vyrostla vynikající hruška, brzy začne přinášet ovoce a potěší naši rodinu.

Natali111 avatar

Hruška je často náchylná k chorobám: strup, lišejník, hniloba ovoce - musíte pečlivě sledovat stav listů. Přesto se o hrušku musí pečovat opatrněji než o jabloň, například v zimě je lepší ji od druhého roku izolovat a hnojit.