Hruška: péče o kořenový systém

Ovocné stromy přinášejí mnoho výhod a radosti. Třešeň, jablko, hruška - péče o tyto stromy je v zásadě stejná, pokud jsou stromy pěstovány v určité klimatické oblasti.

Přirozeně stále existují určité rozdíly v péči o určité druhy ovocných stromů. Například hruška. Tento strom má kořenový systém dostatečně blízko k povrchu Země. Hlavní rozdíl v péči o hrušku ze stejné jabloně proto spočívá v mělkém uvolnění kmene kmene a výraznější přípravě na zimní období.

Je nutné uvolnit půdu kolem hrušky dvakrát ročně - na jaře a na podzim. Takové kopání Země se provádí následovně. V blízkosti kmene je země vykopána do hloubky ne větší než 12 centimetrů. Zbytek kruhu kmene, dále od samotného stromu, lze vykopat do hloubky 12-15 centimetrů. V létě se půda uvolňuje poblíž hrušky. Udělejte to po dešti nebo hojném zalévání. Země je tedy nejen nasycena vlhkostí, ale také umožňuje kořenům přijímat dostatečné množství kyslíku. Plevel by měl být také odstraněn během kypření.

Na zimní zimu musíte také dostatečně pečlivě připravit hrušku. Protože kořenový systém je umístěn blízko země, musí být dobře zakryt. Za tímto účelem je spadnutý sníh hozen do kruhu kmene a opatrně jej pošlapává. Kmen hrušky je zabalen do suchého rákosu, poté zabalen do dehtového papíru a pevně svázán provazem. Strom tak bude chráněn před chladným počasím a hlodavci.

Hodně štěstí a bohatou úrodu!

Kategorie:Rostoucí | Hruška