Třešně Precious carmine - vrchol vaší zahrady

Odrůdy třešně je jich více než 130. Toto je běžná třešeň známá všem, plstěnýstepi, písčitá... Může se zdát, že to stačí k výběru toho nejchutnějšího, odolného vůči chorobám. Přesto se stále objevují nové odrůdy, které splňují nové požadavky spotřebitelů. Jedním z nejzajímavějších a neobvyklých chutí je Precious Carmine.

Obsah:

Vzácný karmín: popis

 popis

Vzácný karmín, odrůda „Carmine Jewel“ třešně, vytvořené pro speciální klimatické podmínky vědci-zahradníky z University of Saskatchewan (Kanada). První strom této odrůdy byl pěstován v roce 1999 křížením třešně obecné a třešně stepní. Výzkum probíhal několik let a v roce 2002 byla představena Carmine Jewel k výrobě. Odrůda je určena pro pěstování v drsném kontinentálním podnebí. Právě tam plně odhaluje svůj vkus a produktivitu.

Rostlina není vysoká. Proto se tomu říká strom i keř. Dosahuje výšky asi 2 m. Je vhodné se o strom starat a sbírat plody. Snadno vydrží mráz až do 40 stupňů. Toto je klimatické pásmo 2b. Vzácný karmín je samoobslužná odrůda. K tvorbě ovoce nepotřebuje dalšího opylovače. Od 15 do 40% všech květů se promění v plody bez účasti včel a jiného hmyzu. Toto množství závisí na klimatických podmínkách a počasí a může se výrazně lišit ve stejné oblasti v různých letech.

První plody se objevují 3 roky po výsadbě keře na trvalém místě.

Poskytují maximální počet plodů ve věku 7-8 let. Uchovávejte čerstvé na chladném místě po dlouhou dobu, až 3 týdny. Plody jsou poměrně velké, až 3,5 g, velmi šťavnaté. Jak zrají, jejich barva se postupně mění. Rubínově zbarvené bobule ještě nejsou připravené k jídlu. Zralé plody získávají kaštanově hnědý odstín a stávají se téměř černými. Nechutnají jako třešně ani švestky, sladce sladké, bez svíravosti. Podle Brixovy stupnice je množství cukru v ovoci 14% (14 g cukru ve 100 g šťávy). Třešňový džus je zbarven jasně červeně. Kámen je velmi malý, takže množství dužiny je větší než u třešní stejné velikosti s pravidelnou jámou.

Třešňové plody dozrávají dlouhou dobu, od poloviny července do poloviny srpna. I když po celou dobu mají červenou barvu a vypadají podobně jako ty zralé, jejich chuť je odlišná. Plody dosáhnou své maximální sladkosti v době sklizně. Produktivita Různé zdroje odhadují výnos od 4 do 8 kg do 15 kg na rostlinu. Plody po dozrání neopadávají z větví. Mohou viset na větvích až do pozdního podzimu.

Plody se konzumují:

 • Čerstvý.
 • Používají se k přípravě kompotů, džemu,
 • Používá se k výrobě vína.

Odrůda je odolná vůči chorobám, prakticky není poškozena škůdci.

Rozmnožování a výsadba třešní

Rozmnožování a výsadba třešní

Dokud není třešeň Precious karmín novou odrůdou. Není snadné najít ho kdekoli poblíž a připravit na něj řízky očkování... Je snazší koupit sazenici ve speciálních školkách. Stojí za to růst v regionech, kde je nejméně měsíc a půl tepla během dne a chladných nocí. Právě v teplotním rozdílu se cukr hromadí v plodech.Tam, kde jsou noci také horké, může být ovoce kyselé.

Jsou vysazeny na slunných místech, třešeň Precious karmín nemá žádné zvláštní požadavky na půdu.

Roste dobře na hlinitých půdách. Při výsadbě rostlin v několika řadách je vzdálenost mezi rostlinami 1 m, mezi řádky - 1,5 m. Pokud se plánuje sklizeň pomocí speciálních kombajnů, rozteč řádků se rozšíří na 5 m.

Pravidla výsadby stromků:

 • Půda musí být před výsadbou oplodněna. Obvykle se užitečné látky zavádějí při výsadbě rostlin a jejich míchání s půdou. Výsadba jam se připravuje několik týdnů před výsadbou.
 • Pokud je výsledný strom uzavřen kořenový systém, velikost jámy by měla být stále standardní, asi 1 m hluboká a stejného průměru. To uvolní půdu a umožní rychlý rozvoj kořenového systému.
 • Rostlina se přenese do díry, posypané sklizenou půdou smíchanou s hnojiva... Jemně to vrazte.
 • Po zaplnění jámy se ze zbytků půdy vytvoří strana. Zabrání šíření vody za oblast kruhu kufru.
 • Mulč s rašelinou, shnilým hnojem, vrstvou pokosené trávy.

Voda po výsadbě nejméně jednou týdně. Pokud je to možné, každý druhý den. Voda se přivádí minimálně kbelík najednou. Obzvláště důležité je dostatečné zásobování vodou první 3 roky po výsadbě.

Cherry Care Precious Carmine

Cherry Care Precious Carmine

Třešně Precious carmine vyžaduje malou údržbu.

 1. Brzy na jaře, před zahájením toku mízy, je pouzdro odříznuto. To se obvykle provádí na sněhu. Rostlina je vytvořena ve formě vázy s otevřeným středem nebo ve formě keře.
 2. Je lepší hnojit třešně na jaře. Do kruhu kufru můžete přivést dva nebo tři vědra shnilého hnoje. Před tím musí být půda uvolněna. Úvod hnojiva podzim může v zimě poškodit stromy.
 3. Neustále dbají na to, aby vlhkost nestagnovala u kořenů třešní. Jíl může přispět k tomuto jevu. Při výsadbě na těžkých půdách je proto vhodné zajistit odvodnění každého stromu.
 4. Na podzim, v období, kdy strom vrhá listy, ho potřebujete hojně zalít... To umožní, aby třešně Precious Carmine snadno snášely silné mrazy a snižovaly riziko prasknutí mrazem. Můžete chránit před mrazem a hlodavci obalením hlavně starými punčochami nebo jinými improvizovanými prostředky. Tuto ochranu je třeba provádět několik let.
 5. To, zda ponechá trávu mezi stromy, je na každém majiteli, aby se rozhodl sám. Hlavní věc je, že neutopí mladé sazenice, neberou z nich vlhkost a živiny z půdy. Nechte trávu zejména na zimu plevele, mezi stromy se nedoporučuje. Tím se zvýší riziko poškození kůry sazenic hlodavci. Větve mohou jíst různé býložravci, například kozy. Proto musíte udělat plot.
 6. Bylo zaznamenáno mírné napadení Cherry Precious Carmine třešňovou muškou a jinými škůdci. V rámci boje proti nim nebo pro prevenci jsou stromy ošetřeny insekticidy 2-3krát za sezónu. Ve vzácných případech jsou třešně infikovány bakteriální rakovinou. Napadené rostliny musí být zcela odstraněny spálením všech částí rostliny.

Více informací naleznete ve videu: