Cibule Hercules jsou dobrou sadou pro vaši zahradu

Cibule je velmi cenný a zásadní produkt. Zvyšuje nutriční hodnotu pokrmu, zavádí specifickou chuť a aroma. Ale ví každý, že cibuli lze získat ze sad - sadby pro pěstování velké cibule? Můžete si ji vypěstovat sami ze semen (nigella), nebo si ji můžete koupit v maloobchodní síti.

Obsah:

Každý zahradník sní o shromáždění bohaté sklizně zeleniny, včetně Luke... Pěstovaná plodina musí být zachována a odrůdy s dlouhou trvanlivostí se k tomu lépe hodí.

Hercules cibule

Holandská cibule Hercules byla vyšlechtěna speciálně pro pěstování pro dlouhodobé skladování. Může to opravdu trvat dlouho, za předpokladu, že je dobře vysušené.

Proč je luk Hercules dobrý

Odrůda Hercules má mnoho výhod a vyniká nad svými „příbuznými“. To usnadňují takové vlastnosti jako:

  • dlouhá trvanlivost;
  • středně příjemná štiplavá chuť;
  • odpor vůči škůdci a nemoci;
  • odolnost proti tvorbě šípů;
  • vysoký výnos (8 kg / 1 m2).

Cibule Hercules navíc tvoří silný kořenový systém, díky kterému bezbolestně snáší sucho.

Příprava cibule Hercules na výsadbu

Před výsadbou jsou sady cibule roztříděny, poškozené a sušené cibule jsou vyhozeny a zbývající jsou rozděleny podle velikosti, aby bylo možné každý kalibr vysadit samostatně.

Před přistání doporučuje se ohřát cibuli. Můžete jej umístit na teplé místo po dobu 2 dnů, nebo jej nalít do nádoby a naplnit teplou vodou. Po 1-2 minutách přidržení vyjměte a podlejte studenou vodou po dobu 2 minut. Vypusťte vodu, roztáhněte sevok tak, aby byla voda skleněná. Tento způsob zahřátí zabrání tvorbě šípů, které se zahradníkům moc nelíbí.

Hercules cibule

Pro prevenci plísňových onemocnění je vhodné zpracovat cibuli Hercules. Děje se to takto: cibule se sníží na připravený roztok 9-10 litrů vody a lžíci nitrophoska po dobu 10 hodin. Poté se odstraní a umístí se na 10 minut do slabého roztoku síranu měďnatého. Poté mohou být žárovky bezpečně zasazeny do země.

Jaká půda je vhodná pro cibuli Hercules

Cibule Hercules se obvykle vysazuje brzy na jaře, kdy je půda bohatá na vlhkost a konstantní teplota vzduchu se udržuje alespoň na +10 C. Ačkoli se jedná o ranou rostlinu, miluje teplo. Pro pěstování cibule vyberte rovnou plochu s bohatým osvětlením. Neměl by být vysazován v nížinách, kde je obvykle vysoká vlhkost, protože sklizená cibule nebude dlouho skladována a rychle hnije.

Herkules můžete vysadit na podzim, počínaje 2,5 týdnem před nástupem mrazu. Pro podzimní výsadbu je lepší mělká sada. Taková cibule obvykle poskytuje dobrou sklizeň, ne nižší než ta „jarní“, protože začíná své vegetační období předem. Luk zasazený před zimou neuvolňuje šípy a je dlouho uložen.

Postel pro cibulové sady je připravena předem: půda se uvolní, odstraní se veškerý plevel a přidá se humus a minerální hnojiva, v závislosti na stavu půdy.

Hercules cibule

Pro hlinitou půdu můžete připravit kompozici, která obsahuje: 5 kg rašeliny, 4 kg humusu, lžíce superfosfátu, čajovou lžičku močoviny. Množství se počítá na 1 m2.

Pro písčitou půdu se dobře hodí následující složení: 1 kbelík rašeliny, 1 kbelík humusu, 1,5-2 kbelíky jílovité půdy, lžíce superfosfátu, lžíce močoviny (na 1 m2).

Lůžko s připravenou směsí půdy a rašeliny je pokryto průhledným filmem a ponecháno po dobu 5 dnů. Nyní je vše připraveno k výsadbě.

Vzdálenost mezi řádky by měla být nejméně 18-20 cm a mezi cibulkami - 9-10 cm, cibule Hercules se velmi rychle zakořenila a dobře zakořenila.

Snadná péče - vysoký výnos cibule Hercules

Hlavní péčí o cibuli je plenění. Cibule rostou rychle a plevele rostou ještě rychleji, zejména po dešti, takže je třeba je včas odstranit. Odstraněné plevele by měly být odstraněny mimo zahradní postel, aniž by byly ponechány v uličkách. Z těchto důvodů se může objevit vysoká vlhkost, která přispívá k houbovým chorobám. Pro lepší cirkulaci vzduchu jsou uličky dobře načechrané. Cibule tedy roste rychleji a vytváří velké cibule.

Pokud si všimnete, že peří špatně roste nebo zežloutne, musíte provést vrchní oblékání. Do 10 litrů vody se přidá sklenice ptačího trusu a lžíce močoviny. Zalévání rychlostí 3 litry na 1 m2. Po 14-15 dnech by mělo být krmení opakováno, ale je připraveno jiné složení. Přidejte 2 lžíce nitrofosfátu do 10 litrů vody. Voda v množství 5 litrů na 1 m2.

Aby bylo možné cibule Hercules dlouhodobě skladovat, je nutné dodržovat pravidla setí a péče a splňovat požadavky na sklizeň. Za normálních podmínek růstu rostou ze sazenic poměrně velké cibule. Aby měli čas dozrát před podzimními dešti, na konci léta je peří ohnuté k zemi.

Pro rychlé dozrání plodiny můžete použít jinou metodu. Chcete-li to provést, 2,5-3 týdny před očekávanou sklizní, setřepte půdu z cibulových hlav. To zajistí přístup vzduchu a žárovky rychleji zrají a zasychají.

Cibule připravená k uskladnění se vytřídí, vysuší a uskladní na chladném a suchém místě.

Kategorie:Zahrada | Cibule
Goshia avatar

Odrůdu Hercules jsem ještě nezasadil do zahrady a moje cibule zpravidla rostla malá, nicméně nikdy jsem neodstranil hloupou zemi z cibulí, aby dozrály a rostly rychleji. Letos se pokusím - udělat to, a Hercules, budu hledat příští rok.