Chutná malina na fotografii. Jakou známku zvolit

Maliny jsou mezi zahradníky oblíbenou plodinou bobulí. Vyznačuje se takovými vlastnostmi, jako je užitečnost, a to i pokud jde o přítomnost léčivých vlastností, nádhernou chuť, krásu. Malina na fotografii doslova žádá o sousto a přiměje vás, abyste si na ní pochutnávali svěží co nejdéle. Stávající odrůda jejích odrůd však může být matoucí, kterou z nich si vybrat. Aby byla volba správná, stojí za to vědět o některých nuancích.

Mezi odrůdami malin se rozlišují běžné a remontantní. První z nich se liší v závislosti na době zrání, druhá je schopná plodit, ať už přezimované nebo mladé výhonky. Pěstování remontantních malin se ospravedlňuje pro získání pozdní sklizně, jejíž doba sklizně spadá na konec léta - začátek podzimu.

Letní sklizeň bude zajištěna malinami běžných odrůd, a pokud současně vyberete odrůdy charakterizované různými obdobími zrání (od nejstaršího po nejnovější), pak budou na vašem stole dlouho přítomny čerstvé bobule. Malinové odrůdy navíc nemají tu vlastnost, že jsou opylovány, a proto neexistují žádné překážky pro výsadbu několika z nich současně v jedné oblasti.

Obyčejná malina odrůdy, která nemá velké bobule, ale která se vyznačuje dobrou zimní odolností, bude vyžadovat minimální péči při dobré sklizni. Toto je volba pro lidi, kteří nemají přebytek volného času.

Také byste se neměli nechat unést velkoplodými odrůdami, i když jen proto, že obyčejné maliny jim chutnají lépe. Pokud dáte chuť do popředí, pak má smysl se podrobněji podívat na odrůdy dezertů.

Odrůda musí být vhodná pro klima, ve kterém se bude pěstovat. To je jeden z předpokladů dobré sklizně. Přestože nelze maliny nazvat rozmarnými, mnoho z jejich odrůd nedokáže vydržet zimování bez řádného úkrytu.

Maliny na fotografii jsou tak odlišné a zároveň tak chutné a správně vybrané odrůdy vám pomohou plně si užít její chuť a získat bohatou sklizeň.
Kategorie:Zahrada | Maliny

Poslední tři roky pěstuji pouze remontantní maliny. Jediným mínusem je, že začíná přinášet ovoce pozdě, takže na podzim ho dělám pod klenbami a krycím materiálem, abych prodloužil období plodnosti. Po silných mrazech dělám prořezávání.

Roste nám běžná malina, která začíná přinášet ovoce brzy a na konci léta je pryč. Pečujeme velmi opatrně: odřízneme, svázáme a zalijeme pilinami atd.

Allov avatar

Maliny jsou pro mě nejchutnější bobule. Dáváme přednost remontantním malinám, které rostou s námi. Jedinou nevýhodou pro mě je to, že není tak aromatický jako obvykle. Pravdou může být, že naše rozmanitost je tak jednoduchá.

Inga avatar

Nesouhlasím s tím, že by se neměly vysazovat velkoplodé malinové odrůdy. Na svých stránkách pěstuji velmi velkou malinovou odrůdu „Cap of Monomakh“. Je to sladké a chutné. Existuje však jedna nevýhoda - pokud se zrání dostane do silných dešťů, pak bude chuť cítit kyselost. A tak jsou maliny prostě nádherné.

Pěstuji středně velké dezertní maliny.Chuť je božská, taje v ústech, děti zbožňují! Letos jsem prořezával, pak jsem skoro plakal, vyhodil jsem jen polovinu větví, všechny byly vyschlé ((Možná to bylo zmrzlé, měli jsme silné mrazy.