Jabloň Bogatyr - nejproduktivnější zimní odrůda

V každé zahradě najdete různé odrůdy jabloně... Pěstování tohoto stromu v regionech Ruska a zemí SNS je běžným zaměstnáním. Správná péče a dobrá odrůda každoročně přinášejí dobrou úrodu velkých a sladkých plodů.

Obsah:

Popis odrůdy jabloní Bogatyr

Popis odrůdy jabloní Bogatyr

Odrůda Bogatyr - označuje zimní odrůdy. Strom je tvarován vysoko, koruna se rozšiřuje, větve jsou silné, silné, dobře se ohýbají, nejsou křehké. Rostlina začíná přinášet ovoce již v roce života. Dobrá sklizeň může být sklizena ze stromu, který je starý 10 let. Za jeden rok můžete sbírat 70 kg jablek.

Plody jsou středně velké až velké, oválného tvaru.

Jedno jablko může vážit až 350 gramů. Vzlétnout sklizeň začít od druhé poloviny září. V této době je pokožka ovoce zbarvena zeleně, po době, kdy jablko leží a dozrává, se pokožka stává nažloutlou. Buničina ovoce této odrůdy je šťavnatá a hustá, chutná sladce a kyselě, příjemně.

Péče

Péče

jabloň sluncem milující a teplomilný strom. Proto jsou sazenice umístěny na otevřených plochách. Ve stínu nebo částečném stínu budou plody na stromech méně sladké a výnos se sníží.

Půda by měla být úrodná, kyprá a umožňovat, aby voda a vzduch dobře proudily ke kořenům.

Zalévání jabloně:

  • Jabloň není náročná na zalévání, zejména dospělý strom.
  • Na jaře se doporučuje provést zalévání Jednou týdně je také nutné rostlině pravidelně nalít vodu během nalévání a zrání plodů.
  • Ale na konci srpna zalévání řezat, aby nedošlo ke stimulaci růstu mladých výhonků, které nemají čas na zrání v zimě a během mrazů mohou zmrznout.

Stromy se krmí na jaře. Za tímto účelem biologické a minerální hnojiva... Močovina nebo ledek fungují dobře. Na podzim, během přípravy rostliny na zimování, můžete přidat část komplexu hnojiva... Příští rok po výsadbě zahradníci doporučují odříznout květiny a ponechat na větvích pouze 20% z celkové hmotnosti. To se provádí za účelem posílení kořenového systému a posílení horní části stromu během sezóny.

Zralé stromy nepotřebují na zimu přístřeší a izolaci.

A pro mladé sazenice je tento problém relevantní. Zahradníci doporučují mulčování půdy pod rostlinou humusovými nebo smrkovými větvemi. Je také nutné instalovat kolem kmene sítě, aby se zabránilo zajícům žvýkat kůru. To je také důležité pro vzrostlé stromy.

Přistání

Přistání

Po výběru místa pro sazenici jabloní musíte:

  • Připravte jámu. Velikost prohlubně závisí na velikosti hliněné hrudky, se kterou byl semenáček přinesen. Pokud je mladý strom zakoupen s holými kořeny, měla by jáma mít takovou velikost, aby celý kořenový systém volně padal ke dnu.
  • Doporučuje se smíchat půdu z jámy s vermikompostem nebo humusem, dát část hotové směsi na dno a utěsnit ji.
  • Sazenice je spuštěna do vybrání tak, aby se místo roubování nacházelo několik centimetrů nad zemí. Mnoho zahradníků také doporučuje otočit ji na jih.
  • Dále musíte otvor zcela zaplnit připravenou půdou a utěsnit. Kolem sazenice vytvořte prohlubeň pro zalévání.Může být pokryta oblázky, kůrou nebo kompostem, aby se zabránilo zalévání vlhkosti ze země po zalévání. Zalévání mladého stromu je nutné 2krát denně do 2 týdnů po výsadbě.

Aby strom rostl rovnoměrně a během větru se nekýval, zejména v prvním měsíci výsadbového pole, lze jej uvázat na kolíky striemi. Pokud byla mladá jabloň vysazena holá kořenový systém, doporučuje se odstranit většinu listů na koruně.

Prořezávání

Prořezávání

Prořezávání stromy se každoročně provádějí brzy na jaře, obvykle se tento proces provádí před začátkem kvetení pupenů. Je zaručeno, že správné prořezávání každoročně vyprodukuje bohatou sklizeň.

Zahradníci doporučují první prořezávání po výsadbě sazenice. V tomto případě je nutné odstranit třetinu všech větví. V tomto případě se koruna začne správně formovat od prvních let života stromu a po dosažení plodného věku bude mít strom správný tvar.

Během každoročního prořezávání se v případě potřeby odstraní 1/4 větví, ne více.

Velké kmeny, pokud je to nutné, jsou zcela odříznuty, takže nezůstávají žádné boční pahýly. Doporučuje se také odstranit větve, které padají na zem a ty, které rostou uprostřed koruny. Zanechávají silné a zdravé výhonky pro další vývoj.

Reprodukce

Reprodukce

Jabloně se množí pomocí semínko a očkování... Hybridní odrůdy se obtížně množí semeny, protože výsledkem může být úplně jiná odrůda nebo dokonce divoká.

Můžete tak naroubovat stonku jabloně požadované odrůdy na jiný méně cenný strom. Proces očkování se provádí na jaře, pro toto zdravé zdraví stonekřezat pod úhlem. U dceřiného mladého stromu jsou všechny boční větve odříznuty, na jednom velkém je proveden hluboký řez pod úhlem, do kterého je umístěn řez řezu.

Místo očkování je pevně uzavřeno lepicí páskou, plastelínou nebo speciálním materiálem, který lze zakoupit v zahradnickém obchodě.

Když se na rukojeti začnou objevovat a růst listy, je to známkou toho, že očkování proběhlo úspěšně. Bogatyr, jabloň je docela odolná vůči různým nemoci... Na jaře se však doporučuje ošetřit stromy speciálními prostředky léky.

Více informací naleznete ve videu.

Kategorie:Zahrada | jabloň
Avatar Lera1

Obecně miluji jablka zimních odrůd, jsou chutná a zdravá, navíc nemají dotěrnou, štiplavou a sladkou chuť. Tato jablka jsou samozřejmě tvrdší, ale chutnají mnohem lépe než jiné druhy.