Sazenice šípky

Šípkový květ je jedním z nejoblíbenějších druhů zahradních rostlin. Získal velkou lásku díky velkému množství živin obsažených v jejích plodech, stejně jako vynikajícímu dekorativnímu vzhledu keřů, které vypadají skvěle jak během období květu, pokryté růžemi, tak i během zrání plodů, které mají krásná jasně červená barva.

Šípka se šíří řízky, semeny, vrstvením a oddenky. Pokud však chcete tuto rostlinu zasadit poprvé ve své zahradě, je lepší to udělat se sazenicemi. Doporučuje se vzít sazenice šípky staré asi dva až tři roky. Rostliny by měly být dobře vyvinuté a měly by mít 2–4 hlavní větve. Pro dobré výsledky se doporučuje vybrat několik odrůd sazenic šípky a zasadit všechny keře na jedno místo. V tomto případě se rostliny navzájem opyjí a poskytnou velmi dobrou úrodu.

Příprava sazenic pro výsadbu spočívá v prořezávání výhonků tak, aby jejich délka nebyla větší než 15 cm, ale ne menší než 12 cm. Totéž platí pro kořeny. Sazenice šípky se nejlépe vysazují na dobře osvětlených místech, protože tato rostlina je docela milující světlo. K tomu můžete použít jak samostatné jámy pro každý keř, tak společný výkop.

První rok po výsadbě by měly být sazenice šípky zalévány velmi hojně a často, ale aby se zabránilo stojaté vodě a tvorbě bažin. Ale můžete si dát čas s hnojivy. Zpravidla se v případě pěstování šípků doporučuje začít je používat nejdříve ve třetím roce života rostliny.
 

Kategorie:Zahrada | Šípkový

Slyšel jsem o výhodných vlastnostech šípků a teď budu vědět, jak správně zasadit tento keř v mém okolí.

Avatar Lera1

Slyšel jsem, že růže, pokud neřezávají a nestarají se o ně včas, se mohou proměnit v šípek, nevím, jak je to skutečné, nemusel jsem se o ně starat. Zdá se mi, že šípky jsou lepší než růže, přinejmenším z toho má nějaký užitek.

A pokud se o šíp nestaráte, rychle se zvrhne v divoký a chová se jako nejškodlivější plevel, který zabíjí všechny své sousedy. Šípky je také dobré použít jako živý plot, neprocházejte jimi

Uživatelský avatar Ivan Sergeev

Nevěděli jste, že výsadba šípku vyžaduje tak složitý postup. Často mám opačný problém, když se růžový keř nakonec promění v šípkový, a musím si ho zdrhnout, abych ho úplně vykořenil.