Chutné obrázky třešní: v čem se liší od třešní?

Takže, co si myslíte, při pohledu na to, jaké obrázky, vás okamžitě napadne léto? Máte pravdu, toto jsou obrázky s plody a plody. Zejména fotografie zralých jahod, obrázky třešní, tmavě červené lesklé a hojnosti lesů - maliny, ostružiny, jahody, borůvky. jsou nejchutnější, nejsladší a nejvíce letní. A pokud se o jahodách říká téměř na každém kroku a les s bobulemi se nachází přímo za městem, pak jsou třešně vždy něco dováženého.

Třešně nejsou pro vás třešně

Ano, ve středním Rusku roste úžasně chutná voňavá třešeň, podobná třešni. Ale třešeň není třešeň, i když to tak vypadá, je to úplně jiné bobule, nebo spíše jádrové ovoce. Bez ponoření se do vnějších rozdílů a bez ochutnávky jednoho nebo druhého bobulí je nepravděpodobné, že by neznalý člověk v botanice rozlišil obrazy třešní a třešní. Ale oni jsou. Tyto bobulové plody se od sebe navzájem poněkud liší. Třešně jsou často menší než třešně. I když existují také poměrně velké odrůdy třešní. Samotná třešeň je pak zaoblenější a třešeň je poněkud „zploštělá“. Zbytek rozdílů mezi těmito plody souvisí s jejich botanikou, růstem a chutí. Takže třešně i třešně jsou stromy, ačkoli existují i ​​keřové třešně, například plstěná třešeň. Třešňové listy jsou středně velké, mají jemnou zvláštní vůni, která se používá při vaření, zejména při konzervování. Listy třešní jsou velké, špičaté. Tito příbuzní chutnají stejně odlišně. Třešně jsou aromatičtější, jejich sladká chuť je zředěna mírnou kyselostí, což je překvapivě příjemné. Všechny pokrmy obsahující třešně a džemy z kompotu jsou aromatické, příjemné, chutné. Třešeň naproti tomu nemá žádné chuťové vlastnosti - jen sladkou dužinu, bez zvláštních ozdůbek. Proto stojí za to jíst čerstvé, užívat si letní vitamíny. Polotovary z jedné sladké třešně nebudou chutnat dobře. Nejlépe se používá při konzervování jako přídavek k jiným bobulím a ovoci. A také existuje velký rozdíl mezi třešněmi a třešněmi v barvě bobulí. Třešně a višně mohou být jasně žluté až jasně červené barvy. Třešeň má naopak nejčastěji tmavě červenou barvu - třešničku.

Milovník tepla

Ve srovnání s třešněmi, které jsou rozšířené po celé naší zemi, jsou třešně jižními. Nesnáší mráz. Ačkoli chovatelé neustále pracují na chovu zimovzdorných odrůd třešní. A již existují takové odrůdy. Nyní tedy mohou být třešně pěstovány například v chladnějších klimatických pásmech než Krym. Pokud je však přesto rozhodnutí o výsadbě třešní na zahradním pozemku a je vybrána vhodná pásmová odrůda, pak by místo mělo být dostatečně teplé brzy - slunečné a chráněné před studenými větry. Kromě toho třešně milují slunce a jižní strana budovy, mimochodem, v tomto případě se ukazuje být větrná, nebo by byl pro výsadbu tohoto stromu ideální mírný svah. Třešně jsou náročné na půdu. Na těžkých, jílovitých a podmáčených půdách se nezakoření a nebude se dostatečně dobře rozvíjet. Potřebuje výživnou, lehkou a vzdušnou zemi. Sweet cherry také miluje vodu, ale ne stojí. Proto bude nutné strom pravidelně zavlažovat, abyste se ujistili, že je místo před výsadbou dobře odvodněné. Při výsadbě sazenic třešní musíte dodržovat několik podmínek.

Je to nutné, je to možné a nemožné

  • třešně se vysazují brzy na jaře, ještě předtím, než se pupeny probudí
  • na podzim je připravena jáma pro výsadbu, která do ní zavádí humus.Na jaře dokončují přípravu přidáním malého (!) Hnojiva a písku do výsadbové jámy. Třešeň nepotřebuje obrovské množství hnojiva, jinak aktivně spustí postranní výhonky, které nebudou mít čas zesílit a při prvním mrazu jednoduše vymrznou a odejmou sílu ze stromu
  • při výsadbě sazenice třešně by v žádném případě neměl být zakopán kořenový límec - strom z takové neúcty prostě zemře
  • nemůžete nakrmit strom na zimu!
  • v zimě lze na půdu aplikovat pouze fosfátová hnojiva, která mu pomohou připravit se na nemilovanou zimu
  • vzdálenost mezi několika třešněmi musí být nejméně 3 metry
  • je zcela nemožné odříznout větve třešně poté, co pupeny nabobtnají!
  • na zimu musí být kmen třešně chráněn před hlodavci a mrazem. K tomu použijte podzimní bělení kmene a páskování smrkovými větvemi.

Pozor - ptáci!

Ale nejen my, lidé, milujeme sladké třešně. Pamatujte si druhé jméno sweet cherry - ptačí třešeň - vše bude jasné. Nejdůležitějšími sladkými třešňovými sladkostmi jsou ptáci. Proto pro každého zahradníka není problém jen to, jak získat úrodu třešní, ale také jak ji uchovat. Co lidé nevymysleli, aby zahnali opeřený sladký zub od šťavnatých třešní, ale marně. Ptáci se nebojí strašáků, barevných vlajek a koček visících poblíž stromů. Dnes je nejlepším způsobem, jak zachovat úrodu třešní, protáhnout tenkou, ale silnou síť přes stromy. Žádné jiné řešení dosud nebylo vynalezeno.

Hodně štěstí!

Kategorie:Zahrada | Třešně
Uživatelský avatar Wika

Miluji třešně! Nemohu slovy vyjádřit, jak je mi líto, že to s námi neroste. Musíte si vystačit se zakoupeným bobulím a bohužel to nelze srovnávat s třešní, která je vytržena z větví ve vaší zahradě.

Anna fotka uživatele

Ano, souhlasím. Z nějakého důvodu je všechno pěstované na soukromém pozemku mnohem chutnější, než nakoupeno od velkého výrobce.

Uživatelský avatar yana21

Ano, velmi miluji třešně a neméně třešně. Zdá se mi, že je každý dokáže odlišit ... Třešně jsou většinou malé, třešně - více. A chuť je úplně jiná!

AnnaAlimova avatar

Na mém dvoře roste třešeň. Strom je nenáročný, ale opravdu miluje teplé místo a vodu. Mnoho větví během zimy vysychá a obecně přináší ovoce asi 12 let. Celá rodina má velmi ráda třešně, zavřeme voňavý kompot na zimu.

Avatar uživatele Lima

Ve skutečnosti se polotovary z jedné sladké třešně ukážou jako špatně chutnající, ale kompotová směs jahod a třešní je velmi chutná. To je to, co zachovávám. Je to zdravější než zakoupené džusy.