piniové oříšky

Cedrový strom byl vždy spojován se vzdálenou Sibiří. V dnešní době je však cedr vidět nejen v těch drsných zemích. Tento strom byl úspěšně rozšířen a vysazen v nejrůznějších oblastech. K pěstování cedru je zapotřebí stonek, který je naroubován na borovici. Tento bizarní strom můžete také pěstovat, pokud máte piniové oříšky.

Mnozí se budou ptát - proč pěstovat cedr. Tento strom je známý svými plody, které jsou bohaté na vitamíny a minerály. V lidovém léčitelství se také používá cedrová pryskyřice a jehly této rostliny.

Je docela možné pěstovat tuto rostlinu ze semen. Nejprve potřebujete cedrový kužel se semeny. Právě v přírodní „nádobě“ si cedrová semínka uchovávají svoji vitalitu.

Nejlepší je zasadit semena do země na podzim (září - říjen). Před výsadbou semen musí být namočena v teplé vodě. Semena jsou namočena po dobu 5 dnů. Vody jsou předehřáté na 30 stupňů. Vodu se semeny měníme každý den.

Dále smíchejte semena s říčním pískem. Po 2 měsících by se semena měla vylíhnout. Pokud semena nevysadíte ihned po vylíhnutí, musí být skladována při 0 stupních.

Po vylodění je nutné místa přistání zakrýt, aby byla chráněna před ptáky. Semena zimují dobře v zemi a na jaře dobře vyklíčí. Cedr nevyžaduje zvláštní péči, jediná věc, kterou je v prvních letech nutné sledovat zalévání tohoto stromu.

Při dobré péči budete za pár let mít velmi krásný strom, který přinese ovoce plné vitamínů. Hodně štěstí při pěstování tohoto krásného stromu.

Kategorie:Zahrada
Uživatelský avatar Wika

Nemůžu ani uvěřit, že vysazením cedru ze semen ho můžete nejen vypěstovat, ale dokonce počkat na šišky. Obecně jsem opakovaně slyšel názor, že cedr přináší ovoce pouze v ekologicky čistých oblastech, kam nelze zařadit každý ruský roh.

Uživatelský avatar Egorr

Samozřejmě neexistuje jistota, že se sibiřský cedr bude v našich končinách cítit normálně, přesto je zde v létě velmi horko, ale stále musíte hledat semena a zkusit. Velmi bych chtěl mít tento krásný strom na dvoře.