Odrůdy jablek

Jablko je pravděpodobně nejběžnějším ovocem na našem stole. A to není bezdůvodné, protože tato kultura v naší zemi dobře roste a poskytuje nádhernou sklizeň. Při výsadbě jabloní však vyvstává otázka, které odrůdy jabloní si vybrat. Ve skutečnosti existuje několik stovek odrůd, ale v praxi se můžete omezit na mnohem menší seznam.

Nejprve musíte při výběru stromů vědět, že jsou časné (sklizeň za 3-5 let), střední doba (sklizeň za 6-8 let), pozdní (sklizeň za 9-14 let). A pak se musíte rozhodnout, kdy a kdy chcete sbírat jablka.

Rané odrůdy přinášejí ovoce jako první. Můžete si vybrat bílou náplň nebo hrušku. První dozrávají koncem července a neměli byste je přeexponovat, protože se ztratí veškerá chuť. Hruška má naproti tomu mnohem menší ovoce a sladkokyselou chuť. Obě odrůdy dobře snášejí zimu.

Mezi letní odrůdy patří: papirovka, plicník a lidové jablko. Papírování je u nás velmi běžné, ale plicník je chutnější jablko a lépe snáší zimu. Lidové jablko má sladkokyselou chuť a velmi dobře snáší zimu.

A konečně nejoblíbenější odrůdy, tedy zimní. Jsou to ty, které vydrží nejdelší a potěší naše oči v zimě. Mezi tyto odrůdy patří: babička, říjen, antonovka a chellini. Antonovka je nejrozšířenější odrůda v našem regionu. Existuje několik odrůd. Jablka mají dobrou chuť a velikost.

Babičky a Oktyabrenok mají velmi příjemnou sladkokyselou chuť a chellini chutnají vínově. Většina zimních odrůd zimuje dobře. Hodně štěstí při výběru odrůdového jablka a velké sklizně.

Kategorie:Zahrada

U mého dače přinesl loňský Octobrist svou první sklizeň. Ve sklepě až do jara tiše ležela jablka v pilinách, od druhého manželka vařila koláč 8. března. I letos je úroda dobrá, jíme jablka, energicky. Dokonce i trochu sladší než ocel, ne tak kyselý jako na podzim.